LOADING

Type to search

Druhý závod na Norisringu opanoval Marco Wittmann

dusanczo 8 měsíci ago
Share

V nedělním závodě DTM na Norisringu si pro vítězství dojel Marco Wittmann. Spolu s dvojnásobným šampionem se na stupně vítězů podívali Edoardo Mortara a Daniel Juncadella.

Když Mercedes obsadil ve druhé kvalifikaci prvních pět pozic, zdálo se, že po sobotním triumfu Edoarda Mortary se budou „stříbrné šípy“ radovat také v neděli. Stuttgartské automobilce ovšem nakonec vypálil rybník Marco Wittmann.

Dvojnásobný šampion přitom vyrážel do závodu až jako sedmý. Již ve 2. kole se však posunul na šestou příčku před Bruna Spenglera a během zastávek v boxech, kterou Němec absolvoval v 11. kole, se mu podařilo posunout hned před trojici závodníků- Garyho Paffetta, Edoarda Mortaru a Paula Di Restu. Ve 14. kole ovšem Wittmann ve prospěch Mortary jednu pozici ztratil a po absolvování zastávky v boxech se navíc před tuto dvojici posunul Bruno Spengler. V 16. kole ale Wittmann Mortarovi předjížděcí manévr vrátil a v nájezdu do 17. kola si poradil také s Kanaďanem. V té chvíli mu patřila virtuální třetí příčka a jeho posledními dvěma překážkami v cestě za triumfem bylo duo mercedesů Daniel Juncadella a Lucas Auer. Zatímco s Rakušanem si poradil v nájezdu do 21. kola, o svém druhém letošním vítězství rozhodl ve 24. kole, když pokořil Daniela Juncadellu.

Na druhém místě se ztrátou pouhých čtyř desetin nakonec projel cílem Edoardo Mortara, který tak dokázal po sobotním vítězství vystoupit na pódium také v neděli. Švýcar, který se do závodu vydal z páté příčky, se rozhodl u svých mechaniků zastavit již v prvním kole. O svém konečném umístění rozhodl ve 26. kole, když předjel Daniela Juncadellu.

A právě španělský závodník vystoupil na stupně vítězů společně s Wittmannem a Mortarou. Juncadella si ve druhé kvalifikaci připsal své první pole position. Po startu si první místo udržel a ve virtuálním vedení setrval i po pitstopech. Jeho propad pořadím začal ve 24. kole, kdy jej pokořil Marco Wittmann a o pár okamžiků později rovněž Edoardo Mortara. Cílovou pásku nakonec proťal se ztrátou pouhých osmi desetin sekundy a poprvé během své kariéry v DTM vystoupil na pódium. Jeho nejlepším umístěním bylo do této doby 4. místo, na němž se mu podařilo dokončit závod hned dvakrát. Poprvé roku 2013 právě na Norisringu a podruhé se tak stalo roku 2014 na Lausitzringu.

Čtvrtou pozici obsadil v cíli závodu Bruno Spengler. Na pátém místě dojel do cíle Lucas Auer. Rakušana následoval další pilot Mercedesu Paul Di Resta. Brit zůstává jediným pilotem, kterému se podařilo ve všech dosavadních osmi závodech letošní sezony bodovat.

Zatímco z prvního závodu odešlo Audi s prázdnou, v nedělním závodě se již podařilo „čtyřem spojeným kruhům“ bodovat a bto hned se dvěma vozy. Na sedmé příčce dokončil závod Nico Müller a osmý skončil Robin Frijns. Nizozemec stejně jako v sobotu strávil několik kol ve vedení závodu, neboť absolvoval zastávku v boxech jako poslední.

Strategii pozdní zastávky v boxech zvolil rovněž Pascal Wehrlein. Šampiona z roku 2015, který se na Norisringu spíše trápil a do nedělního závodu se kvalifikoval na posledním místě, tato volba vynesla na devátou příčku. Jeden bod za desáté místo si  cíli závodu připsal Timo Glock.

Stejně jako ve druhém závodě na Hockenheimringu svedl společně s Němcem zajímavý souboj Gary Paffett, během něhož došlo mezi oběma piloty několikrát ke kontaktu. Paffett nakonec proťal cílovou pásku až jako 13., ačkoli mu před zastávkou v boxech patřila třetí příčka.

Se ztrátou jedné vteřiny na Brita v cíli závodu odmávnut René Rast. Úřadující šampion skončil na 14. místě a ani ve druhé jízdě víkendu se mu nepodařilo dosáhnout na body.

kompletní výsledky závodu

I přes nulový bodový zisk ze druhého závodu zůstává i po čtvrtém podniku lídrem šampionátu Gary Paffett. Brit má na svém kontě 99 bodů. Ke změně ale došlo na druhé příčce, na kterou se posunul nejúspěšnější jezdec víkendu Edoardo Mortara (93 bodů), jenž ztrácí na svého týmového kolegu pouhých 6 bodů. Na třetí pozici povyskočil vítěz tohoto závodu Marco Wittmann (92 bodů), který má jen o bod méně než Mortara. Stejný počet bodů jako Wittmann má na svém kontě rovněž Timo Glock, který se propadl v průběžném pořadí až na čtvrté místo. Pátá příčka patří Paulu Di Restovi (87 bodů), šestá Lucasi Auerovi (72 bodů), sedmá Philippu Engovi (53 bodů), osmá Pascalu Wehrleinovi (43 bodů), devátá Brunu Spenglerovi (43 bodů) a nejlepší desítku uzavírá s 34 body Mike Rockenfeller. Obhájce titulu René Rast se nachází s 23 body na 14. příčce.

V hodnocení týmů vede SILBERPFEIL Energy Mercedes-AMG Motorsport (165 bodů) před druhým BMW Teamem RMR (145 bodů) a třetím Mercedes-AMG Motorsport Petronas (142 bodů).

Mezi značkami navýšil svůj náskok Mercedes-Benz (421 bodů). Druhé je BMW (313 bodů) a třetí pozice patří již se značnou ztrátou Audi (122 bodů).

kompletní průběžné pořadí

Pokračování letošní sezony se dočkáme 14.-15. července. V tomto termínu zavítá šampionát na nizozemský okruh Zandvoort.

 

 

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *