LOADING

Type to search

DTM: Juncadella s Habsburgem doplňují sestavu R-Motorsportu

Share

Daniel Juncadella a Ferdinand Habsburg doplní v jezdecké sestavě R-Motorsportu Paula Di Restu s Jakem Dennisem.

Minulý týden ve čtvrtek jsme se dočkali odhalení identity prvních dvou jezdců stáje R-Motorsport, když došlo k potvrzení angažmá britského dua Paul Di Resta – Jake Dennis. Zkompletování jezdecké sestavy švýcarského nováčka, který v letošní sezoně DTM nasadí ve spolupráci s HWA kvarteto vozů Aston Martin, na sebe nenechalo dlouho čekat a v úterý byli podle očekávání potvrzeni Daniel Juncadella s Ferdinandem Habsburgem.

Španělský závodník je tak po Di Restovi dalším loňským pilotem Mercedesu, který i přes odchod „stříbrných šípů“ ve startovním poli německé série zůstává. Juncadellovo angažování také znamená, že bude i nadále pokračovat jeho spolupráce s HWA. Vítěz loňského prvního závodu v Brands Hatch působí v řadách týmu také ve Formuli E, kde vykonává roli rezervního a testovacího jezdce.

„Zdá se, že loňský rok byl změnou v mém sportovním životě, jelikož to byla poslední sezona Mercedesu. Měl jsem v úmyslu s nimi pokračovat. Byl to pro mě dobrý rok v mnoha aspektech, ačkoli do konečného výsledku v šampionátu se to nepromítlo. Chtěl jsem zde pokračovat, zvláště po změně pravidel,“ uvedl španělský závodník.

Juncadella také prozradil, že ačkoli měl pro letošní sezonu také jiné možnosti, R-Motorsport pro něj představoval volbu číslo jedna. Podle informací serveru Motorsport.com Španěl odmítl nabídku od Nissanu na angažmá v Super GT, pro který loni v prosinci spolu s dalšími jezdci testoval ve Fuji.

„Je pravda, že šlo o obtížné rozhodnutí, protože nezáviselo pouze na mně. Byla to moje první volba, protože znám inženýry, mechaniky a další lidi, kteří v HWA pracují. Je pravda, že jsem měl i jiné možnosti. Musel jsem se rozhodnout, aniž bych znal odpověď Aston Martinu. V tomto smyslu to byla náročná zima, protože jsem musel odsunout jiné věci, které možná byly také atraktivní.“

Habsburg se chce zlepšovat závod od závodu

Druhý jezdec potvrzený v úterý u R-Motorsportu Ferdinand Habsburg míří do německé série z Evropské F3, kde působil v uplynulých dvou letech a v loňské sezoně skončil na celkovém 13. místě. Rakušan, který je po nové posile BMW Sheldonovi Van Der Lindem a svém budoucím týmovém kolegovi Jaku Dennisovi třetí potvrzenou novou tváří, se chce ve svém debutovém ročníku co nejrychleji učit a zlepšovat se závod od závodu. S vozem DTM již Habsburg zkušenosti má, když v prosinci nastoupil během nováčkovského testu v Jerezu za volantem jednoho z vozů Mercedes.

Na svůj debut v DTM se opravdu těším. Je velkou výzvou závodit v tomto vysoce profesionálním a prémiovém šampionátu. Jako pro nováčka pro mě nebude lehké zařadit se po boku některých z nejlepších jezdců cestovních vozů světa. Proto tedy bude mým cílem co nejrychleji se učit a tímto způsobem závod od závodu zlepšovat svou výkonnost,“ odtajnil své cíle pro rok 2019 Habsburg.

Poté, co již známe kompletní jezdeckou čtveřici stáje R-Motorsport, zbývají v letošní startovní listině DTM již jen dvě volné závodní sedačky a to u zákaznického týmu Audi WRT.

Tags:

You Might also Like

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..