LOADING

Type to search

Tags: ,

DTM: Lausitzring bude výzvou pro BMW, jako lídr přijíždí Auer

radek 11 měsíci ago
Share

Na okruhu Lausitzring v Brandenbursku se o víkendu pouhých 113 km od českých hranic poperou v druhém podniku sezony o body piloti „nové“ DTM.

Jako lídr seriálu přijíždí „Růžový panter“ Lucas Auer, který se v Hockenheimu ujal prvním a čtvrtým místem v jednotlivých jízdách se 40 body vedení.

„Vrátit se do Lausitzu rok po premiérovém vítězství v DTM je něco extra. A ještě navíc po úvodním víkendu v Hockenheim přijíždím jako lídr celého seriálu.  Moc se těším, až uvidím, jak na tom na této specifické trati vlastně jsme v porovnání s jinými okruhy,“ uvedl Auer.

Za pilotem Mercedesu je jezdec Audo Jamie Green, třetí se pak drží Gary Paffett v dalším Mercedesu. Oba mají po 26 bodech.

Nejlepším jezdcem v BMW je expilot F1 Timo Glock. Toho – a vůbec všechny jezdce speciálu BMW M4 DTM – čeká velká výzva, protože Lausitzring nepatří zrovna mezi nejúspěšnější tratě bavorské značky.

Toho si je vědom i úřadující šampion Marco Wittmann, který však zůstává optimistou: „Na Lausitzringu se mi obvykle dařilo, vždyť jsme zde v roce 2014 získal titul. A i když nám to tu moc nesvědčí, loni jsem vybojoval čtvrté a šesté místo. Nové auto a nová pravidla dělají z každého okruhu místo plné záhad. Ale nemůžeme říct, že nepřijíždíme s cílem zajet co nejlepší výsledek.“ 

V sobotu vyrážejí jezdci DTM ke kvalifikaci v 10:15, závod je naplánován na 14:45. V neděli se pak bude o pole position bojovat od 11:30 a druhý závod víkendu odstartuje v 15:15.

Vedle DTM fanoušky čekají také souboje sportovních vozů ADAC GT Masters. Motorsportfestival Lausitzring je totiž jediná akce, kde se letos oba tyto šampionáty potkají ve stejném termínu.

Foto: DTM Media

Tags:

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *