LOADING

Type to search

DTM na Hockenheimringu: Poslední letošní pole position získal Wittmann před Rastem a Paffettem

dusanczo 6 měsíci ago
Share

Poslední letošní kvalifikace patřila Marcu Wittmannovi. Na druhém místě skončil René Rast a jako třetí se kvalifikoval Gary Paffett, jemuž by tento výsledek stačil v závodě k titulu. Další uchazeč o mistrovský titul Paul Di Resta zatím i v neděli pokračuje v nevýrazných výkonech a do posledního závodu sezony vyrazí jako 11.

Zatímco do včerejší kvalifikace Marco Wittmann po nehodě ve druhém volném tréninku vůbec nezasáhl, do nedělních bojů o startovní pozice již Němec promluvil o poznání výrazněji. Dvojnásobný šampion si totiž časem 1:32,683 zajistil pro start posledního letošního klání pole position.

První místo dokázal pilot BMW v závěru kvalifikace uzmout Renému Rastovi. Úřadujícímu šampionovi a zároveň vítězi posledních pěti závodů se z uchazečů o titul popral se druhou kvalifikací nejlépe, když díky času v hodnotě 1:32,737 skončil na druhé příčce a rozšířil tak své bodové konto o dva body.

Spokojen byl ovšem po kvalifikaci i Gary Paffett. Také lídrovi šampionátu se totiž podařilo bodovat, když zaznamenal čas 1:32,846 a rozhodující klání letošní sezony tak zahájí ze třetího místa. Tento výsledek by v závodě Paffettovi stačil k zisku jeho druhého titulu. Na trůn by se Brit vrátil po dlouhých 13 letech.

Čtvrtý čas zajel v kvalifikaci Bruno Spengler (1:32,901). Pátý skončil Augusto Farfus (1:32,911), šestý Edoardo Mortara (1:32,916) sedmý Joel Eriksson (1:32,947), osmý Philipp Eng (1:32,960), devátý Nico Müller (1:32,972) a v nejlepší desítce se kvalifikoval rovněž Timo Glock (1:33,112).

Třetí aspirant na mistrovský titul Paul Di Resta, který včera přišel o vedení v šampionátu, zatím nezáří ani v neděli. V kvalifikaci zajel šampion z roku 2010 pouze 11. čas.

kompletní výsledky kvalifikace

Po dnešní kvalifikaci narostla Di Restova ztráta na Paffetta o další bod a nyní činí 7 bodů. Naopak třetí René Rast bod z Paffettova náskoku ukrojil a na první místo aktuálně ztrácí 14 bodů.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *