LOADING

Type to search

DTM na Red Bull Ringu: Nedělní pole position vybojoval Paffett, Mercedes je šampionem mezi značkami

dusanczo 8 měsíci ago
Share

Druhý závod DTM na Red Bull Ringu zahájí z první příčky Gary Paffett. Spolu s Britem bude stát v první řadě Nico Müller. Do nejlepší trojice se vešel také lídr šampionátu Paul Di Resta, jehož náskok v čele šampionátu se ztenčil o dva body. Sébasiten Ogier obsadil i v nedělní kvalifikaci poslední 19. příčku. Po kvalifikaci již je jasné, že se Mercedes stane šampionem mezi značkami.

Gary Paffett byl po včerejším závodě znovu sesazen Paulem Di Restou z čela šampionátu. Pro nedělní závod se mu ale naskýtá vynikající příležitost vrátit úder. Britovi se totiž časem 1:23,404 podařilo ovládnout druhou kvalifikaci a kromě startu z pole position si zajistil také pro boj o titul důležité tři extra body.

Vedle Paffettova mercedesu bude stát v první řadě startovního roštu audi Nica Müllera. Švýcar, který zajel nejrychlejší čas v ranním volném tréninku, ztratil v kvalifikaci na pole position 28 tisícin sekundy a s časem 1:3,432 obsadil druhou příčku.

Do bodované nejlepší trojice se dostal také lídr šampionátu Paul Di Resta. Šampion z roku 2010 zaznamenal čas 1:23,632 a skončil na třetím místě. Jeho náskok v čele průběžného pořadí v šampionátu se však díky Paffettově vítězství zmenšil z devíti bodů na sedm a bitva o jezdecký titul je tak stále otevřená. To samé již ale nelze říct v případě hodnocení značek. Zde je totiž již dobojováno, neboť Paffett s Di Restou v dnešní kvalifikaci zajistili Mercedesu titul a stuttgartská automobilka se tak rozloučí s DTM na vrcholu.

Čtvrté místo si pro start závodu vyjel Edoardo Mortara (1:23,712), páté Pascal Wehrlein (1:23,748), šesté nejrychlejší pilot BMW Joel Eriksson (1:23,772), sedmé Timo Glock (1:23,853), osmé včerejší vítěz René Rast (1:23,866), deváté Daniel Juncaella (1:23,885) a nejlepší desítku uzavřel domácí jezdec Philipp Eng (1:23,969).

Druhý Rakušan ve startovním poli Lucas Auer se kvalifikoval do druhého závodu jako 14. Na divokou kartu statující pětinásobný šampion WRC Sébastien Ogier se stejně jako v sobotu vydá do závodu z poslední 19. příčky.

 

kompletní výsledky kvalifikace

1 Comments

  1. Josefus 26.9.2018

    Místo tří zbytečně zdlouhavých článků o DTM napsaných během dvou dnů by bohatě stačil jeden stručný!
    Nikde zároveň ani zmínka o mnohem významnější události: ČEŠTÍ reprezentanti se během stejného víkendu stali mistry Evropy (Fejfar, Nikodém, Novotný v autokrosu), jeden dokonce mistrem světa (Kopecký ve WRC-2)! Zároveň nikde ani zmínka o bodovaných umístěních ČESKÝCH reprezentantů v MotoGP.

    Odpovědět

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *