LOADING

Type to search

DTM na Red Bull Ringu: Vítězná série Reného Rasta pokračovala i v neděli

dusanczo 8 měsíci ago
Share

René Rast se na Red Bull Ringu radoval z vítězství také v neděli. Na druhém místě dojel do cíle Nico Müller a třetí příčku obsadil po startu z pole position Gary Paffett, jemuž se podařilo opět stáhnout náskok Paula Di Resty. Ten projel cílem jako čtvrtý. Sébastien Ogier byl klasifikován na 17. příčce.

Do závodu se kvalifikoval na prvním místě Gary Paffett. Vedoucí pozici si udržel také po startu. Ke změnám nedošlo ani za jeho zády, kde druhou příčku udržel Nico Müller a třetí Paul Di Resta. Start se vydařil Renému Rastovi, jenž se posunul ze sedmého na čtvrté místo.

Garymu Paffettovi ovšem vydrželo vedení pouze do třetího kola. V něm ho totiž na rovince před třetí zatáčkou překonal Müller a posunul se do vedení.

Pro pilota Mercedesu bitva ale tímto neskončila a v pátém kole se v zatáčce Remus pokusil vrátit zpět do čela, úspěšný ale nebyl. Další pokus pak z jeho strany přišel na konci dlouhé rovinky ve třetí zatáčce. Ale také z tohoto těsného souboje, který skončil až v zatáčce Rauch, odešel Paffett jako poražený. V šestém kole pak bitva o vedení pokračovala, když se Paffettovi podařil lépe výjezd ze zatáčky Remus a na následující rovince se dokonce o kousek posunul před Müllera. Švýcar byl ovšem na brzdách úspěšnější a šampion z roku 2005 tak neuspěl ani v tomto případě. Za vedoucí dvojici stále jeli s nevelkou ztátou třetí Di Resta a čtvrtý Rast.

Vedoucí čtveřice pak závodila v tomto pořadí až do zastávek v boxech, které její podobou dokázaly zamíchat. Jako první z vedoucího kvarteta navštívil své mechaniky jako první v 16. kole Rast.

V 17. kole si pak odbyl pitstop Di Resta. Brit se sice dokázal vrátit na trať před jezdce Audi, Rast se však posunul v zatáčce Remus před něj.

Na konci nadcházejícího okruhu si potom svoji povinnost pitstopu odbyli současně Nico Müller a Gary Paffett. Zatímco u Švýcara proběhla zastávka bez problémů a na čele se udržel i po návratu na trať, Paffett se v boxech zdržel o něco déle, což zapříčinilo jeho pád za Rasta na třetí příčku a zároveň se jen těsně vrátil před Paula Di Restu.

Svému krajanovi ovšem podlehl v 21. kole a spadl mimo virtuální pódiové pozice. Z virtuální bronzové příčky se ale Di Resta mohl těšit pouze po dobu čtyř kol, než mu jeho úhlvavní konkurent v boji o titul v 25. kole předjetí vrátil.

V 28. kole pak došlo ke změně také na první pozici. Před Nica Müllera se totiž posunul René Rast. Na této pozici pak vydržel loňský šampion až do cíle a dojel si nejen pro druhý víkendový triumf, ale také již pro čtvrté prvenství v řadě. Němec je navíc prvním závodníkem, kterému se v novodobé éře v DTM podařilo dosáhnout čtyř po sobě jdoucích vítězství.

Nico Müller dojel do cíle v těsném závěsu za svým týmovým kolegou druhý. Švýcar tak zažil vydařený víkend, když v obou závodech vystoupil na stupeň vítězů.

Společně s dvojicí jezdců ingolstadtské automobilky vystoupal na stupně vítězů Gary Paffett, kterému se tak podařilo v závodě ukrojit další tři body z náskoku Paula Di Resty. Lídr šampionátu dokončil závod jako čtvrtý.

Bodovat se podařilo také pátému Joelu Erikssonovi, šestému Pascalu Wehrleinovi, sedmému Timu Glockovi, osmému Miku Rockenfellerovi, devátému Philippu Engovi a desátému Edoardu Mortarovi.

Sébastien Ogier dokončil druhý závod víkendu s jedním kolem ztráty na 17. místě, když absolvoval kvůli očištění předního skla hned dva pitstopy. V úvodu závodu Francouz upoutal tvrdým soubojem s Augusto Farfusem, kterého vytlačil mimo trať a byl za tento prohřešek napomenut.

Právě Brazilec byl jedním z dvojice jezdců, kteří nespatřili šachovnicový praporek. Spolu s ním ještě do cíle závodu nedojel Lucas Auer.

kompletní výsledky závodu

Před posledním podnikem letošní sezony, který se uskuteční za tři týdny na Hockenheimringu, vede šampionát s 229 body Paul Di Resta. Těsně za ním ovšem číhá na druhém místě jeho týmový kolega Gary Paffett, jehož ztráta činí pouhé čtyři body. Kromě britské dvojice ale nastoupí do závěrečného podniku letošní sezony s nadějí na titul také René Rast. Úřadujícímu šampionovi po čtyřech triumfech v poslední čtveřici závodu schází na Di Restu 30 bodů.

kompletní průběžné pořadí

1 Comments

  1. Radek 27.9.2018

    Víkend na Spielbergu, byl fantastický. Tolik moc jsem si přivezl domů.

    Odpovědět

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *