LOADING

Type to search

DTM plánuje první noční závod v historii

richard 1 rokem ago
Share

Německý šampionát cestovních vozů se může v nadcházející sezoně dočkat historicky prvního nočního závodu. Podnik pod umělým osvětlením má hostit Misano.

Na Italský okruh, který nese jméno Marca Simoncelliho, přitom zavítá DTM v roce 2018 poprvé. A pokud chystané plány vyjdou, srpnovou premiéru trati vedle přímořského letoviska Rimini ještě okoření speciální čas.

„Itálii mám velice rád a moc se tam těším kvůli vynikající atmosféře, obzvláště v případě, pokud se pojede v noci,“ řekl pilot Mercedesu Lucas Auer.

Šéf série Gerhard Berger o svém úmyslu jedná s novým televizním partnerem Sat.1 a konkrétní časy zatím nebyly potvrzeny. Snahou je odjet ve večerních hodinách alespoň jeden ze dvou závodů v harmonogramu. Kromě zpestření víkendu však jde promotérům také o vyřešení kolize s Velkou cenou Belgie, která se jede ve Spa-Francorchamps ve stejném termínu. Při tradičních časech obou šampionátů by se závody překrývaly.

V každém případě ale budou jezdci v Itálii o posledním srpnovém víkendu čelit vysokým teplotám dosahujících až 40 °C.

„V takovém horku jsme měli co dělat, abychom dovezli vozy do cíle. Především pak kvůli brzdám,“ zavzpomínal na start v Misanu v roce 1999 v německém šampionátu Super Touring Car Christian Abt. Závod s ním tehdy absolvoval také český jezdec Václav Nimč za volantem Opelu Vectra stáje NH Car Sports Team.

Určitou zkušenost však již DTM s nočním časem má. Vůbec poprvé se pod umělým osvětlením konala závěrečná část kvalifikace na Nürburgringu v sezoně 2003 (foto).

1 Comments

  1. Radek 22.2.2018

    Skoro po sto letech ta Itálie, nedivím se, že Luigi se těší. Těším se i já!!!

    Odpovědět

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *