LOADING

Type to search

DTM: Vyrovnaná partie pokračuje, na bedně se znovu sešli jezdci všech tří značek. Vyhrál Green + video

Share

Jamie Green v Audi se stal druhým letošním vítězem v seriálu DTM. A stejně jako v sobotu, byla i druhá jízda na Hockenheimu z hlediska značek extrémně vyrovnaná.

Z pole position sice do závodu startoval expilot formule 1 Timo Glock. Ostrý start mu vyšel, ale protože Robert Wickens přílišnou snahou o předjetí roztočil sebe, Nica Müllera a Loica Duvala. Výsledkem byl Mercedes zahrabaný v kačírku a výjezd safety car.

Restart absolutně nevyšel Glockovi, který se rázem propadl na čtvrté místo. Naopak spokojeni mohli být Jamie Green, Lucas Auer a Bruno Spengler, kteří se dostali na první tři místa. Brit musel hodně spěchat, protože za špatnou pozici při restartu dostal trest v podobě pěti vteřin.

Pak se náhle začaly na okruh snášet kapky deště, což byla doslova voda na Greenův mlýn. Ten se udržel v čele i po zastávkách v boxech. Naopak na nezahřátých čerstvých gumách probrzdil Auer a sobotní vítěz vypadl z virtuálních stupňů vítězů. Němce totiž předjeli Marco Wittmann a Gary Paffet.

Zatímco Green i přes trest navyšoval náskok, za ním se Paffet dostal před Wittmanna a tím změny v top 3 skočily. Podobně jako o den dříve se znovu na stupních vítězů sešli jezdci tří různých značek. Tentokrát bylo pořadí Audi, Mercedes a BMW.

Sestřih závodu:

V celkovém pořadí se v čele pevně usadil sobotní vítěz Lucas Auer se 40 body, za ním se o druhé místo  dělí první muž z neděle Green a Paffet s 26 body, o bodík méně má pak Glock. Z osmnácti jezdců na startu jich už bodovalo dvanáct.

Výsledky závodu najdete ZDE

Průběžné pořadí najdete ZDE

Foto: DTM Media

Tags:

You Might also Like

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..