LOADING

Type to search

DTM: Wittmann zažil smíšený úvodní podnik, je ale spokojen

Share

Marco Wittmann zažil během úvodního podniku letošní sezony DTM dva odlišné závody. I přesto ale opouštěl Hockenheimring spokojen.

Jako den a noc proběhly na Hockenheimringu v podání Marca Wittmanna úvodní dva závody letošní sezony DTM.

Sobotní program vyšel německému závodníkovi na výbornou, když si na mokré trati nejprve připsal nejrychlejší čas kvalifikace a o pár hodin později dokázal stylem start-cíl triumfovat také v prvním klání sezony 2019.

Špatně nezahájil šampion z let 2014 a 2016 ani neděli, když ve druhé kvalifikační bitvě víkendu nestačil pouze na svého značkového kolegu Philippa Enga a připsal si na své konto další dva body za druhý nejrychlejší čas.

V závodě se již ale rodákovi z Fürthu štěstí moc nepřálo, když se hned po startu propadl na 4. příčku a v 10. kole pak dokonce až na chvost, když jej po kontaktu ve vlásence poslal do smyku Pietro Fittipaldi. I přes incident s Brazilcem, který za zavinění kolize obdržel penalizaci průjezdu boxy, ale Wittmann nakonec dokázal dokončit závod na 8. příčce.

I po komplikovaném druhém závodě se ovšem pilot BMW udržel v čele průběžného pořadí jezdců a Hockenheimring opouštěl s pozitivními pocity.

„Nakonec mám dost pozitivní pocity. Včera (v sobotu – pozn. red.) jsme zažili skvělý start do nové turboéry a jsem skutečně šťastný, protože to pro nás byla velmi těžká zima. Museli jsme se na vše připravit a nakonec to šlo dobře,“ uvedl Wittmann pro TouringCarTimes.com.

„To, co se stalo na startu, je něco, co bude v tomto roce běžné. Někdy můžete mít dobrý start a ostatní špatný start. Je to opravdu obtížné, když se vám protočí kola s 600 koňskými silami za zády. A bez ruční brzdy je to ještě těžší.

Dnes (v neděli – pozn. red.) jsem byl v kvalifikaci druhý a to byly další dva body, takže jsem šťastný a s výjimkou startu, který byl špatný a já ztratil dvě pozice, to bylo dobré. Po Indy restartu jsem byl roztočen jedním Audi.

Posunout se z posledního místa na 8. a získat nějaké body je docela slušné, ale myslím, že dnes toho bylo možné více. Ale celkově můžeme být s tímto víkendem spokojení.“

Zatímco u Marca Wittmanna panuje po závodech v Bádensko-Württembersku spokojenost, v případě Jense Marquardta se pocity různí. Podle šéfa BMW Motorsportu již sice bavorská značka dokázala vyřešit své potíže se spolehlivostí z předsezonních testů, prostor pro zlepšení však vidí v oblasti managementu pneumatik během závodu.

Wittmannův náskok na prvním místě šampionátu činí tři body, které na něj ztrácí druhý Robin Frijns. Třetí pozice patří vítězi druhého závodu Renému Rastovi, který za Wittmannem aktuálně zaostává o 9 bodů.

Tags:

You Might also Like

1 Comment

  1. Radek 9.5.2019

    Doufám, že na Zolderu bude krásné počasí.

    Odpovědět

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..