LOADING

Type to search

DTM: V Jerezu se uskuteční test mladých talentů, nastoupí i Mercedes

dusanczo 7 měsíci ago
Share

Okruh Jerez bude tento týden hostit od pondělí do středy test mladých talentů DTM. Ve Španělsku uvidíme kromě Audi a BMW také Mercedes, pro který půjde o poslední představení v německé sérii.

Vozy DTM se tento týden objeví od pondělí do středy znovu v akci. Stane se tak během testu mladých talentů v Jerezu. Na španělském okruhu pochopitelně nebudou chybět Audi s BMW. Test ovšem bude obohacen také o účast třetí značky. Společně s Bavořany a „čtyřmi spojenými kruhy“ bude totiž v Andalusii testovat také Mercedes. Pro „stříbrné šípy“, které letos v DTM absolvovaly svoji derniérovou sezonu, půjde o poslední vystoupení v německé sérii. R-Motorsport, který bude počínaje příští sezonou ve spolupráci s HWA a AF Racing nasazovat vozy Aston Martin, zatím v Jerezu neuvidíme. Důvodem je, že se vývoj vozu stále nachází v počáteční fázi.

Barvy Audi budou v třídenním testu hájit hvězda světového rallycrossového šampionátu Andreas Bakkerud, pilot stáje Comtoyou ve WTCR a zároveň letošní vítěz z Makaa Fréderic Vervisch, držitel třech prvenství ze závodu 24 hodin Le Mans Benoit Tréluyer a šanci dostane také 20letý Ital Mattia Drudi, jehož jsme mohli v letošní sezoně spatřit v Porsche Supercupu nebo ELMS. Reprezentovat budou ingolstadtskou automobilku také letošní piloti Evropské F3 Jonathan Aberdein a Sacha Fenestraz. Dvojice bude reprezentovat zákaznický tým Audi WRT, který v příštím roce rozšíří startovní rošt německé série. Šestice bude testovat s letošním vozem, na trati by se ale měl také objevit vůz specifikace Class One pro rok 2019. Zatím ale nebylo oznámeno, kdo za jeho volant usedne.

Obě specifikace vozů nasadí v Jerezu také BMW. Do letošního vozu posadí bavorská automobilka hned trojici svých reprezentantů na GT scéně- Nickyho Catsburga, který byl zároveň minulý týden angažován jako pilot Hyundai ve WTCR, Mikkela Jensena a také Nicka Yellolyho, který se navíc v letošním roce zaskvěl titulem vicemistra v Porsche Supercupu. Společně s tímto triem nastoupí ve voze specifikace 2018 také Sheldon Van Der Linde, kterého jsme letos mohli vidět v GT závodech pro změnu za volantem Audi, a také současný pilot BMW v DTM Phillipp Eng. Vůz pro nadcházející ročník pak otestují Marco Wittmann s Bruno Spenglerem. Ze čtveřice nových tváří by mohl vzejít náhradník odcházejícího Augusta Farfuse. Šéf BMW Motorsportu Jens Marquardt prohlásil, že již má představu o tom, kdo zaplní Brazilcovo místo. Během testu by se ovšem rád ujistil o správnosti své volby.

Mercedes pak pro své poslední vystoupení v DTM využije svého letošního pilota v německé sérii Daniela Juncadellu, kterého v sestavě doplní další GT pilot Jake Dennis, vítěz jednoho letošního závodu GP3 Jake Hughes, letošní šampion německého Porsche Carrera Cupu Thomas Preining a účastník letošní sezony Evropské F3 Ferdinand Habsburg, který původně měl v testech hájit barvy Audi.


Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *