LOADING

Type to search

Share

Na dvou různých frontách budou o nadcházejícím víkendu bojovat jezdci týmu Mičánek Motorsport powered by Buggyra.

“Letošní sezóna je pořádný kvapík od samotného úvodu. Vše to začalo hned z jara, kdy jsme vyjeli na první testy a od té doby jsme se nezastavili,” říká manažer týmu Jiří Mičánek jr.

Jezdce týmu čeká v nadcházejících dnech vrchol sezóny Lamborghini SuperTrofeo v podobě startu v belgickém Spa-Francorchamps, kde se ve stejném víkendu koná také slavný 24hodinový závod.

“Do Spa se každoročně sjíždí to nejsilnější pole. Jede se zde před velkou diváckou kulisou a atmosféra celého víkendu je doslova elektrizující. Každý se zde chce předvést v tom nejlepším světle a navázat na pódium ze Zandvoortu tak nebude vůbec lehké,” dodává Jiří Mičánek.

A aby toho nebylo málo, tak menší část týmu vyrazila na úplně opačný konec Evropy do chorvatského Grobniku ke třetímu podniku Středoevropského šampionátu FIA CEZ, ve kterém Michal Makeš s Renaultem Cilo obhajuje titul z loňské sezóny.

“Tento víkend nám značně ulehčuje to, že máme dostatek dat z předchozích podniků. Ve Spa jsme testovali před pár týdny. Je to trať, kterou nelze nemilovat a tak si myslím, že se sem všichni čtyři jezdci velice těší. Co se Grobniku týče, tak Michal je již takřka “mazák”. Loni tam vyhrál oba své závody a tak věříme, že své výsledky napodobí i letos a to i přes to, že domácí jezdci budou určitě velice dobře připraveni. Je to pro ně to stejné co pro nás Brno a tak Michalovi nedají vůbec nic zadarmo,” těmito slovy uzavřel Jiří Mičánek své víkendové preview.

Víkend ve Spa má kvůli 24-hodinovému závodu zcela odlišný harmonogram. Tréninky se zde jedou již ve čtvrtek a závodními dny jsou pátek a sobota. Livetiming a živý přenos můžete jako vždy sledovat na www.blancpain-gt-series.com/live.

Časový harmonogram víkendu ve Spa-Francorchamps:

Čtvrtek 25. 7.

10:00 – Free practice 1

15:00 – Free practice 1

Pátek 26. 7.

09:30 – Kvalifikace

13:15 – Race 1

Sobota 27. 7.

11:55 – Race 2

Tags:

You Might also Like

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..