LOADING

Type to search

EFFECTIVE Racing se prezentuje na další trati formule 1

Share

Mezinárodní závodní okruh Red Bull Ring v podhůří rakouských Alp hostí o víkendu další podnik FIA CEZ a ESET V4 CUP, kde nebude chybět ani tým EFFECTIVE Racing.

Na Vladimíra Netušila z EFFECTIVE Racing čeká další nabitý víkend s formulí Renault 2.0. Na Red Bull Ringu absolvuje dva závody a v každém z nich pomýšlí na stupně vítězů. Po úvodních trénincích je s autem naprosto spokojen a pokud v proměnlivém rakouském počasí zaprší, bude jedině rád.

„Mokrá trať mi vyhovuje. Čím větší proudy vody budou padat, tím víc se budu v přilbě usmívat. Déšť přináší do závodů i kvalifikací zcela nový element, a jestli pak trať začne například osychat, rozhodující slovo převezme taktika a otázka přezutí pneumatik. Vzhledem k tomu, že je předpověď na víkend různorodá, může nás všechno toto potkat,“ uvedl Vladimír Netušil, který už absolvoval první kvalifikační jízdy a do sobotního závodu odstartuje z celkové jedenácté příčky a z druhé pozice mezi formulemi Renault.

„Pokud zaprší, čeká nás zajímavý závod. Jestli pojedeme na suchu, bude se snažit dostat co nejvíc dopředu a zároveň si musím hlídat záda, neboť řada papírově silnějších jezdců s F3 zůstala za mnou,“ dodal na závěr Netušil, jenž závodí na Red Bull Ringu teprve podruhé.

Rakouský okruh je specifický dlouhými rovinkami, kde je rozhodující výkon motoru a nízký přítlak. První měření sil Vladimíra Netušila s mezinárodní konkurencí se na tomto oblíbeném okruhu uskuteční v sobotu 15:45. Druhý závod je naplánován na neděli 14:20.

Tags:

You Might also Like

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..