LOADING

Type to search

Ehrlacher nastoupí do WTCR za Münnich Motorsport

milan 1 rokem ago
Share

Tým All-inkl.com, jedoucí pod technickým partnerem Münnich Motorsportu, bude mít v letošní sezóně šampionátu FIA WTCR velmi silné obsazení. Do nových vozů Honda Civic usedne totiž vedle Estebana Guerrieriho jedenadvacetiletý Yann Ehrlacher. Tento Francouz dokázal v loňském roce vyhrát závod FIA WTCC s podceňovaným vozem Lada Vesta.

Po mé první sezóně ve WTCC byl jasným cílem zisk sedačky v novém šampionátu WTCR. Jsem opravdu velmi rád, že mohu závodit v tomto týmu, který má na svém kontě nejen zkušenosti ale také výsledky. V tomto prostředí budu útočit hodně vysoko a nebojím se říct, že mohu bojovat o titul, i když vím, že konkurence bude hodně silná. Je evidentní, že na mne bude vyvíjen větší tlak než loni, ale i na to jsem připravený,“ řekl o svém angažmá Ehrlacher.

„Na našem seznamu bylo logicky hodně jmen a rozhodování nebylo snadné. Myslím, že výběrem Yanna jsme udělali velmi dobře. Je to velmi mladý a talentovaný jezdec. Pochází ze závodnické rodiny a minulý rok ukázal, že na to opravdu má. Doufám, že v těchto výkonech bude pokračovat. S Estebanem budou tvořit skvělý tým,“ uvedl manažer týmu Dominik Greiner.

První závodní víkend nového šampionátu FIA WTCR nás čeká již za čtyři týdny v Marakkéši. Na seznamu přihlášených je zatím potvrzených devět týmů a osmnáct jezdců.

Tags:

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *