LOADING

Type to search

Evropská F3 na Zandvoortu: Ve zbývajících dvou závodech víkendu zvítězili Aron a Trocjkij

dusanczo 3 měsíci ago
Share

Ve druhém závodě Evropské F3 na Zandvoortu se znovu radoval Ralf Aron. Ve třetí jízdě si pak své premiérové vítězství připsal Nikita Trojckij.

Poté, co stáj Prema Theodore Racing ovládla úvodní závod nizozemského víkendu a obsadila v jeho cíli kompletní první čtveřici, dařilo se italské stáji také ve druhé sobotní jízdě. I její stupně vítězů totiž bylo složeno pouze z jezdců tohoto týmu. Z vítězství se znovu radoval estonský závodník Ralf Aron, který stejně jako v prvním závodě skvěle odstartoval a posunul se na první místo, které až do cíle nikomu ze soupeřů nepřepustil.

Se ztrátou 1,6 desetin sekundy se na druhé příčce umístil Estoncův stájový kolega a zároveň vedoucí muž šampionátu Marcus Armstrong.

„Bronzovou medaili“ vybojoval ve druhém závodě další pilot Premy Guan Yu Zhou. Číňan zaostal v cíli za Armstrongem, který je jeho kolegou jak u Premy, tak v juniorském týmu Ferrari, o devět destin sekundy.

Čtvrtou pozici obsadil v cíli závodu jezdec týmu Hitech Grand Prix Alex Palou. Za Španělem skončil na pátém místě Ferdinand Habsburg.

Druhý závod víkendu byl dobrou příležitostí na zisk dalšího vítězství pro Dana Ticktuma. Brit si toitž v pátek vyjel pro start druhého a také třetího závodu pole position. První místo ale jezdec stáje Motopark ztratil již po startu. V dalším průběhu závodu jeho pád pokračoval a cílem nakonec Brit projel na šesté pozici.

Do bodované desítky se vešli dále sedmý Robert Schwartzman, osmý Jüri Vips, devátý Fabio Schrerer a bod za desátou pozici si připsal Marino Sato.

Do cíle druhého závodu nedojel Mick Schumacher, který skončil po souboji s Danem Ticktumem v první zatáčcem mimo trať. Dalšími odstoupivšími byli Jehan Daruvala, Enaam Ahmed, Ben Hingeley a Ameja Vajdyanathan.

kompletní výsledky druhého závodu

V neděli jsme se po dvou prvenstvích Ralfa Arona dočkali překvapivého vítěze. Vítězem třetího závodu, který byl kvůli nehodě Juliana Hansese předčasně ukončen, se totiž překvapivě stal Nikita Trojckij. Rus v závodě Evropské Formule 3 zvítězil vůbec poprvé. Jezdec týmu Carlin, jehož nejlepším výsledkem bylo před závodem deváté místo, odstartoval ze třetího místa. Již po startu se ale dostal na druhé místo za Dana Ticktuma. Do vedení se Trojckij posunul poté, co sportovní komisaři potrestali Ticktuma penalizací průjezdu boxy za ulitý start.

Jako druhý dojel do cíle třetího závodu Guan Yu Zhou. Číňan se pokusil předjet Trocjkije po startu, jeho útok byl však neúspěšný. V dalším průběhu závodu již na Rusa nezaútočil a v cíli jeho ztráta činila 1,6 desetin sekundy. Zhouovi se jako jedinému podařilo vystoupit na stupně vítězů ve všech závodech víkendu.

Na stupně vítězů vystoupil také další pilot stáje Trevora Carlina Jehan Daruvala. Ind skončil na třetím místě a na pódiu letos stanul potřetí.

Čtvrtou příčku obsadil Marino Sato, pro něhož se jednalo o jeho letošní maximum, pátý skončil Fabio Schrerer, šestý Alex alou, sedmý Ferdinand Habsburg, osmý Jonathan Aberdein, devátý Arťom Petrov a jako desátý byl v cíli odmáván Enaam Ahmed.

Až ze druhé desítky odstartovalo do závodu trio týmu Prema Theodore Racing Mick Schumacher, Ralf Aron a Jüri Vips. Zatímco Mick Schumacher dokončil třetí závod na 13. místě, vítěz předchozích dvou závodů Ralf Aron obsadil 14. pozici a nejhůře z jezdců italského týmu dopadl Marcus Armstrong, jenž skončil na 16. příčce.

Kromě Juliana Hansese nespatřili cíl třetího závodu také Ben Hingeley, jenž se svým koncem v kačírku postaral o první výjezd zpomalovacího vozu, a také Dan Ticktum. Junior Red Bullu odstoupil kolo poté, co si odbyl svou penalizaci.

kompletní výsledky třetího závodu

V čele šampionátů zůstává i po trojici závodů na Zandvoortu Marcus Armstrong (131 bodů). Jeho týmový kolega Guan Yu Zhou (130 bodů) ovšem na druhém místě ztrácí pouhý jeden bod. Třetí místo patří dalšímu jezdci Premy Ralfu Aronovi (126 bodů). Na čtvrtou příčku spadl Dan Ticktum (118 bodů). Pátý je Enaam Ahmed (88 bodů), šestý Jüri Vips (82 bodů), sedmý Alex Palou (72 bodů), osmý Jehan Daruvala (71,5 bodů), devátý Mick Schumacher (64 bodů) a nejlepší desítku uzavírá Robert Schwartzman (59 bodů).

Šampionátu týmů suverénně vévodí Prema Theodore Racing (366,5 bodů). Druhá pozice patří Motoparku (275 bodů) a na třetí příčce figuruje Carlin (220,5 bodů).