LOADING

Type to search

Evropská F3: V Rakousku se nejlépe dařilo Micku Schumacherovi

janczo 11 měsíci ago
Share

1. den

Po testech na maďarském Hungaroringu se celý kolotoč evropské F3 přesunul na rakouský Red Bull Ring. První den byl na této trati nejrychlejší junior Red Bullu Dan Ticktum, který byl o tisícinu vteřiny rychlejší než Mick Schumacher. Oba jezdci zajeli svá nejrychlejší kola až odpoledne.

Dopoledne byl nejrychlejší Alex Palou z Hitech GP. Britský tým zároveň obsadil i druhé místo, a to zásluhou Enaama Ahmeda, který na Španěla ztratil méně než desetinu vteřiny.

Odpoledne se na první místo posunul Mick Schumacher. Ovšem patnáct minut před koncem úvodního dne druhých předsezónních testů zajel své rychlé kolo také jezdec Motoparku Dan Ticktum. Jeho čas byl o tisícinu vteřiny rychlejší než ten Schumacherův. Palou s Ahmedem si tedy pohoršili o dvě pozice. Na pátém místě skončil Číňan Guan Yu Zhou z Premy. Ostatní jezdci italské stáje Ralf Aron, Robert Shwartzman a Marcus Armstrong obsadili šesté, sedmé respektive třinácté místo. Na posledním dvacátém čtvrtém místě skončila Sophia Floersch z Van Amersfoort Racing, která bude v této sérii také závodit. Zatím ale nebyla oficiálně potvrzena.

Kombinované výsledky 1. dne 2. předsezónních testů evropské F3:

2. den

První den druhých předsezónních testů bylo synovi Michaela Schumachera Mickovi „ukradeno“ první místo Danem Ticktumem. Brit ale další den obsadil desáté místo a Mick Schumacher si tak mohl na své konto připsat další prvenství. Na druhém místě se ztrátou jedné desetiny vteřiny skončil Ferdinand Habsburg z Carlinu a třetí byl Sacha Fenestraz také z Carlinu.

O výsledcích závěrečného dne druhých předsezónních testů rozhodla už dopolední část, protože odpoledne v rakouském Spielbergu sněžilo.

Hned za trojicí Schumacher, Habsburg a Fenestraz skončil Sebastian Fernandez z Motoparku. První pětku pak uzavřel Enaam Ahmed z Hitech GP. Jediná žena ve startovním poli evropské F3 Němka Sophia Floersch obsadila dvaadvacáté místo.

Kombinované výsledky 2. dne 2. předsezónních testů evropské F3:

Tags:

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *