LOADING

Type to search

F2: Markelova stíhací jízda má vítězný konec

janczo 10 měsíci ago
Share

Chvíli jste nahoře a chvíli dole. Přesně toto tvrzení se o víkendu potvrdilo u Arťoma Markelova, i když ne v tomto pořadí. V páteční kvalifikaci se Rusovi příliš nedařilo a kvalifikoval se až na sedmnáctém místě. Na začátku hlavního závodu zůstal stát na startovním roštu, a nakonec musel startovat z boxů. Nakonec z toho bylo třetí místo a do dnešního závodu startoval z pozice šesté. Markelov dnes nakonec zvítězil a potvrdil, tak svoji rychlost a ambice na titul šampiona. Druhý skončil Maximilian Günther a třetí Sérgio Sette Câmara z Carlinu.

Stejně jako včera, tak i dnes začalo pořádné drama už v zaváděcím kole. Ze svého startovního slotu se nedokázali odlepit Sean Gelael, který měl startovat ze druhého místa a Nicholas Latifi, který měl startovat z místa jedenáctého. Na rozdíl od včerejška se ale nejelo extra zaváděcí kolo, a tak se začalo hned závodit. Start byl ale hodně chaotický.

Červená světla zhasla a piloti se začali rozjíždět, některým se to ale nepovedlo. George Russell včera startoval ze druhého místa. Start se mu ale nepovedl, a ještě trpěl velkým opotřebením pneumatik. Do dnešního závodu měl startovat z pátého místa, to se mu ale nepovedlo a zůstal stát na startovním roštu. Podobný osud potkal také Jacka Aitkena a Santina Ferrucciho. Všichni tři, tak ztratili téměř celé jedno kolo. Start se nepovedl také Maximilianu Güntherovi, který startoval z pole position. Hned v první zatáčce se před něj dostal Nyck de Vries a o chvíli později také Arťom Markelov z Russian Time.

Po pár kolech musel zajet do boxů Tadasuke Makino, který si při jednom souboji poškodil přední křídlo. Ve sprintech se ale do boxů nejezdí, a tak by se mohlo zdát, že měl Japonec po závodě. V bahrajnském Sakhiru se ale rychle opotřebovávají pneumatiky a ve výsledku může být v tomto závodě výhodnější zajet do boxů. Tímto způsobem vloni získal své první vítězství v F2 Monačan Charles Leclerc, který pak ovládl i celou sezónu a letos závodí v F1 pro Alfu Romeo Sauber. Po alternativní strategii sáhly také další týmy mezi nimi byl i Charouz Racing System, který před tímto okamžikem byl na bodech.

Do boxů zajel také leader závodu Nyck de Vries, který ale velmi rychle stoupal pořadím vzhůru. V 15. kole byl osmý a o dvě kola později byl šestý. Mezitím jel na prvním místě Arťom Markelov.

Ke konci závodu měl velké problémy s pneumatikami druhý Maximilian Günther, který v důsledku toho hodně ztrácel a musel se bránit útokům ze strany jezdců Carlinu Sérgia Sette Câmary a Landa Norrise. Tři kola před cílem ale začali jezdci Carlinu bojovat mezi sebou a Maximilian Günther toho využil a trošku jim poodjel.

Závod nakonec vyhrál Arťom Markelov, který včera startoval z boxů a dnes to dotáhl na nejvyšší stupínek. Druhé místo velmi těžce ubránil Maximilian Günther, který startoval z pole position. Stupně vítězů uzavřel Sérgio Sette Câmara z Carlinu. Vítěz včerejšího závodu Lando Norris obsadil čtvrté místo. Nyck de Vries, který aplikoval alternativní strategii skončil pátý. Na třech zbylých bodovaných příčkách skončili Luca Ghiotto, Ralph Boschung a Nirei Fukuzumi. K bodům to neměl daleko ani Louis Delétraz, který v cíli závodu na Fukuzumiho ztratil šest desetin. První body pro český tým tedy nebyly daleko. Antonio Fuoco dojel na dvanáctém místě.

Příští závod se pojede v hlavním městě Ázerbájdžánu v Baku na konci dubna a my budeme opět u toho.

Konečné výsledky 2. závodu F2 v Bahrajnu:

Tags:

1 Comments

  1. Josefus 8.4.2018

    Tento „úspěch“ budí rozpaky. Markelov je z hlediska data narození nejstarším jezdcem v poli a je zároveň i služebně nejstarším v kategorii Formule 2 (GP2). Jeho letošní sezona je již pátá.
    Pokud se RUSSIAN TIME rozhodl ho nasazovat dokud nezíská titul, možná se mu to za pár let povede, avšak nemyslím si, že po tomto přezrálém plodu někdy v budoucnu sáhnou nějaké týmy formule 1, či WEC.

    Odpovědět

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *