LOADING

Type to search

Share

Pokud se řadíte mezi fanoušky F1 a sledovali jste kvalifikaci, mohli jste si všimnout, že se přes Hungaroring prohnala velká letní bouře. Na závod F2, který se jel hned poté už pršet přestalo a trať postupně osychala. Možní i díky tomu jsme viděli dvě naprosto dominantní jízdy. Nejdříve se jednalo o Landa Norrise a poté o Nycka de Vriese, který tento osychající závod dokázal vyhrát. Leader šampionátu George Russell měl opět nějaké problémy se svým vozem (jednalo se o spojku) a závod nedokončil.

Po třech zahřívacích kolech jsme po delší době mohli vidět pevný start, o který jsme na chvíli přišly v důsledku přetrvávajících problémů se spojkou. Nyní už je ale problém vyřešen a starty jsou opět zajímavé.

Úvodní polovině závodu zcela jasně dominoval chráněnec McLarenu Lando Norris, který se kvalifikoval na šestém místě, do závodu ale odstartoval z místa pátého. Na startovní rošt se totiž nedostal chráněnec Mercedesu George Russell kvůli problémům s novou spojkou. Nikdo jiný s ní však problém neměl.

 

Na mokré trati byl Lando Norris absolutně dominantní!

Jak trať postupně osychala, osychalo také Norrisovo tempo a po přezutí na pneumatiky do sucha (slicky) se už do vedení závodu vrátit nedokázal. Místo toho musel zaujmout defenzivní stopu, protože se na něj dotahovali Antonio Fuoco z českého týmu Charouz Racing System a jeho týmový kolega a pole man tohoto závodu Sergio Sette Camara, který se v první polovině tohoto závodu nesmírně trápil.

V posledním kole v předposlední zatáčce už to ale Sergio Sette Camara nevydržel a kolidoval s Antoninem Fuocem, který se roztočil a propadl se na čtvrté místo.

Sergio Sette Camara za tento prohřešek dostal desetisekundovou penalizaci, a nakonec se propadl na sedmé místo za Fuoca, Aitkena, Albona a Ghiotta. Český Charouz Racing System se tak vrátil na stupně vítězů.

Závod tedy vyhrál Nyck de Vries a na druhém místě dokončil Lando Norris a stáhl tak svoji bodovou ztrátu na leadera šampionátu George Russella na 19 bodů.

Z pole position do druhého závodu odstartuje Arťom Markelov a v první řadě ho penalizovaný Sergio Sette Camara.

Nováček ve startovním poli Alessio Lorandi dokončil svůj první závod v F2 na čtrnáctém místě před dvojicí Sean Gelael a Roy Nissany.

Velmi divoký závod se již v prvním kole pokazil Maximilianu Güntherovi, Louisu Delétrazovi a Ralphu Boschungovi.

Cíl závodu neviděli George Russell a Nicholas Latifi, který zastavil na trati a závod byl na chvíli neutralizován virtuálním safety carem.

 

Konečné výsledky 1. závodu F2 na Hungaroringu:

Tags:

3 Comments

 1. Josefus 30.7.2018

  Český Charouz Racing System opět na stupních vítězů!
  Český motorsport by potřeboval více takových Antonínů Charouzů. Tak jako česká ekonomika by potřebovala více Tomášů Baťů.

  Odpovědět
 2. A. Novák 30.7.2018

  Bohužel česká ekonomika měla v 90. letech příliš mnoho Charouzů. Proto vypadá, jak vypadá, a lidi to dávají najevo ve volbách. Kdyby tito Charouzové bručeli v teplákách, nepochybně by se měla líp nejen česká ekonomika, ale hlavně česká společnost. Minimálně by nebyl u moci Babiš, jištěný komoušema a okamuristama…

  Odpovědět
 3. Radek 1.8.2018

  Musím konstatovat, že Formule 2, je 100x zábavnější , než F1. Charouz prostě ví, do čeho má investovat. Jednou se bude říkat: Ecclestone, neznám, Charouz, ten udělal z F1výstavní skříň.:)

  Odpovědět

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *