LOADING

Type to search

F2 na Hungaroringu: Sette Camara poprvé v této sezóně na pole position

janczo 8 měsíci ago
Share

F2 se nám po krátké přestávce opět vrací, aby se odjely ještě dva závody předtím, než začne oficiální letní přestávka.

Poslední pole position získal jezdec Carlinu Brazilec Sergio Sette Camara, pro kterého to je první pole position pro hlavní závod v této sezóně. Brazilec to ale neměl vůbec jednoduché, protože pouze o tři setiny sekundy pomalejší čas měl rezervní jezdec Renaultu Brit Jack Aitken z týmu ART Grand Prix.

Po celou kvalifikaci se na první místě střídali Jack Aitken a Nyck de Vries a jen se čekalo, kdo z nich získá tu vytouženou pole position.

To ale ještě nikdo nevěděl, jaké kolo zajede Brazilec Sergio Sette Camara, na kterého se v této sezóně neustále lepí smůla. Například v Ázerbájdžánu přišel o stupně vítězů kvůli nedostatečnému množství paliva ve voze po dojetí závodu, dále musel vynechat v podnik v Monaku, protože měl zraněnou ruku a v neposlední řadě jeho země podlehla ve čtvrtfinále mistrovství světa ve fotbale Belgii 2:1 a o den o později mu shořel motor. Dvě minuty před koncem kvalifikace tuto smůlu konečně prolomil.

V závěru kvalifikace se chtěl zlepšit také Nyck de Vries, ovšem ve své posledním rychlém kole udělal několik chyb a toto důležité kolo nakonec ani nedokončil. Předčasně skončil také Jack Aitken.

Kvalifikace se moc nepovedla Georgu Russellovi, který získal pole position ve Francii, Rakousku a Velké Británii. V Maďarsku obsadil místo čtvrté. Rychlost by měl ale mít a jeho soupeři si na něj budou muset dát v závodě velký pozor.

Velmi rychlý zcela jistě bude také Lando Norris, kterému se kvalifikace také nepovedla a obsadil v ní až šesté místo. Před ním pak odstartuje Luca Ghiotto z Camposu.

 

Luca Ghiotto se poprvé od podniku v Le Castellet kvalifikoval v TOP 5

Arťom Markelov udělal v tréninku mnoho chyb, ale v kvalifikaci už tlačil na pilu. Jeho pila ale asi nebyla dostatečně ostrá, protože Rus obsadil až sedmé místo před Arjunem Mainim z Tridentu, který má nového týmové kolegu Alessia Lorandiho, který se kvalifikoval na místě sedmnáctém.

Ralph Boschung byl v kvalifikaci opět lepší než jeho týmový kolega a bývalý pilot F1 Roberto Merhi, který se kvalifikoval na devatenáctém místě. Elitní desítku pak uzavřel Louis Delétraz z českého týmu Charouz Racing System.

Z posledního místa pak odstartuje Tadasuke Makino, který havaroval ve třetí zatáčce během tréninku a nebyl tedy řádně připravený.

 

Konečné výsledky kvalifikace vozů F2 na Hungaroringu:

 

Tags:

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *