LOADING

Type to search

F2: Sobotní závod ovládl Lando Norris

janczo 10 měsíci ago
Share

„Veni, vidi, vici.“ Tímto stylem prošel F2 Monačan Charles Leclerc a letos ho chce napodobit Lando Norris, který zahájil novou sezónu úspěšně. Ve svém debutovém závodě v F2 nenašel přemožitele a hned se tedy postavil na nejvyšší stupínek. Zítra ho ale bude čekat více práce, protože odstartuje z osmého místa. Před sebou bude mít svého týmového kolegu Sérgia Sette Câmaru. Skvělý závod dnes odjel také Artem Markelov, který do zítřejšího závodu odstartuje z šestého místa.

Pořádné drama už pro některé začalo v zaváděcím kole. Artem Markelov a Roberto Merhi zůstali stát na startovním roštu a byli odtlačeni do boxů. Problém na Markelově voze se ale rychle vyřešil a do závodu nakonec odstartoval. Španěl už takové štěstí neměl a závod pro něj skončil dříve, než začal.

Po extra zaváděcím kole se konečně začalo závodit. Z pole position odstartoval Lando Norris a vedle něj George Russell, kterému se start vůbec nepovedl. Po zhasnutí červených světel výrazně protočil kola a propadl se na páté místo. Start se naopak povedl Sérgiu Sette Câmarovi, který se posunul z šestého místa na druhé. Hned v prvním kole přišla také první penalizace. Obdržel ji Roy Nissany za předčasný start. Antonio Fuoco měl nějaký problém a musel zajet do boxů.

Úvodní třetině závodu zcela jasně dominoval Lando Norris, který neustále navyšoval náskok na druhého Nycka de Vriese, který ve druhém kole předjel Sérgia Sette Câmaru.

V úvodu druhé třetiny závodu se u De Vriese začalo projevovat velké opotřebení pneumatik a začal se propadat pořadím dolů.

Jako první si povinnou zastávku v boxech odbyl Američan Santino Ferrucci. O pár kol později zajel do boxů také Louis Delétraz z českého týmu Charouz Racing System. Brzy do boxů zajel také George Russell, kterému se dřívější zastávka vyplatila a získal několik pozic k dobru.

V polovině závodu obdržel penalizaci průjezdu boxy Ital Luca Ghiotto za kolizi s Tadasukem Makinem, který z této situace vyšel s defektem pravé zadní pneumatiky. Penalizaci obdržel také Nirei Fukuzumi za překročení maximální povolené rychlosti v boxové uličce. Nejednalo se však o průjezd boxy, nýbrž o penalizaci pěti sekund.

Po zastávkách v boxech se do vedení závodu vrátil Lando Norris před Sérgiem Settem Câmarou a Georgem Russellem. Úřadující šampion GP3 se ale později začal propadat pořadím dolů. Nejdříve ho předjel Alex Albon, který si pár kol před tím stěžoval na to, že mu nefunguje systém DRS a pak také Artem Markelov, který startoval z boxů a necelých deset kol před koncem závodu už byl na čtvrtém místě.

V posledních pěti kolech měli někteří piloti problémy s velkým opotřebení pneumatik a doplatil na to také Louis Delétraz, který se propadl na dvanácté místo.

Lando Norris si stále držel velký náskok a jel si vstříc svému prvnímu vítězství v F2. Na druhém místě jel Sérgio Sette Câmara, týmový kolega Landa Norrise. Carlin tedy bojoval o double, to se ale nelíbilo Artemu Markelovovi, který se mezitím posunul na třetí místo. Jeho snaha byla ale marná a v cíli závodu se musel spokojit se třetím místem.

Závod zcela jasně ovládl Lando Norris, druhý byl jeho týmový kolega Sérgio Sette Câmara. Carlin tedy se svém prvním závodě od návratu do F2 získal double. Na zbylých bodovaných pozicích se umístili Alex Albon, George Russell, Nyck de Vries, Sean Gelael, Maximilian Günther, Jack Aitken a Ralph Boschung. Louis Delétraz obsadil třinácté místo a Antonio Fuoco osmnácté. Z pole position do zítřejšího závodu odstartuje Maximilian Günther. V první řadě ho doplní Sean Gelael a ze třetího místa odstartuje Nyck de Vries. Zítřejší sprint začíná ve 13:15 a sledovat ho můžete na kanále Sport 2.

Konečné výsledky 1. závodu F2 v Bahrajnu:

Tags:

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *