LOADING

Type to search

F2: Úvodní pole position získal Lando Norris

janczo 10 měsíci ago
Share

„Chci napodobit Leclerca.“ Tuto větu poměrně nedávno pronesl chráněnec McLarenu a nejmladší pilot ve startovním poli F2 Brit Lando Norris. Pokud náhodou nevíte proč, tak tu pro vás máme malé vysvětlení. Charles Leclerc vloni debutoval v F2 a hned získal titul. Takový cíl si dal také Norris a hned ho začal úspěšně plnit. V úvodní kvalifikaci sezóny totiž získal pole position. V první řadě ho pak doplní chráněnec Mercedesu George Russell z ART Grand Prix. První dvě místa na startu závodu tedy připadla debutantům. Třetí místo obsadil Alex Albon.

Téměř po celou dobu kvalifikace se na prozatímním pole position držel George Russell. Ovšem tři minuty před koncem zajel své rychlé kolo také úřadující šampion evropské F3 Lando Norris, který svého krajana porazil o 62 tisícin sekundy. Ani třetí Albon ale neztratil mnoho. Rozdíl mezi ním a Norrisem bylo pouze 89 tisícin sekundy. První tři jezdci se tedy vešli do jedné desetiny. Čtvrtý Nyck de Vries na Norrise ztratil 119 tisícin sekundy.

Skvělý výsledek zaznamenal také český tým Charouz Racing System, jehož švýcarský pilot Louis Delétraz obsadil páté místo. Antonio Fuoco se těsně nevešel do TOP 10 a na startu úvodního závodu sezóny bude stát na jedenáctém místě. Hned za ním bude statovat jeho krajan Luca Ghiotto, který závodí pro Campos. Oba se budou určitě chtít dostat na bodované příčky, které na startu závodu bude uzavírat chráněnec společnosti BWT Maximilian Günther. Před Němcem do závodu odstartuje Brit Jack Aitken z ART Gand Prix.

Šesté místo obsadil Norrisův týmový kolega Sérgio Sette Câmara, sedmý pak skončil Nirei Fukuzumi z BWT Arden.

V tréninku byl nejrychlejší Arjun Maini, v kvalifikaci ale ztrácel. Na startu prvního závodu v Bahrajnu ho uvidíme na čtrnáctém místě. Santino Ferrucci obsadil osmnácté místo.

Kvalifikace se vůbec nepovedla Artemu Markelovovi, který odstartuje až ze sedmnáctého místa. Jeho týmový kolega Tadasuke Makino obsadil osmou příčku.

Na poslední místě skončil Roy Nissany, pro kterého to je v podstatě domácí závod.

Konečné výsledky kvalifikace na 1. závod v Bahrajnu:

Tags:

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *