LOADING

Type to search

Share

Asi by to nebyl závod F2, kdyby se něco nestalo už v zaváděcím kole. Dnes to odnesl Antonio Fuoco z českého týmu Charouz Racing System, který se sice odlepil ze startovního roštu, ale v osmé zatáčce ho postihl nějaký problém a do závodu nakonec ani neodstartoval.

Samotný start se dnes obešel bez kolizí, ovšem na startovní roštu zůstali stát čtyři jezdci a dva extrémně špatně odstartovali. Mezi ty, kterým na startu zhasl motor patřil i Arťom Markelov, který o pár kol později stejně odstoupil. Motor zhasl také vítězi včerejšího závodu Alexu Albonovi. Dále se ze startovního roštu neodlepili Luca Ghiotto a Maximilian Günther. Start závodu se vůbec nepovedl Merhimu a Boschungovi, kteří startovali z první řady. Do vedení závodu se tak dostal Sergio Sette Camara z Carlinu. Jeho týmový kolega Lando Norris útočil na druhé místo, ovšem při jednom útočném manévru byl dlouhý na brzdách a ztratil několik pozic. Mezitím ze závodu odstoupil také Roy Nissany.

Závod se potom zklidnil, ovšem na další drama se nemuselo dlouho čekat. Sean Galael totiž nezvládl průjezd první zatáčkou a havaroval. Ve vedení závodu byl stále Sergio Sette Camara. Druhý byl George Russell a třetí Nicholas Latifi.

Pět kol před koncem závodu se začalo intenzivně bojovat o vítězství v tomto sprintu. Proti sobě se postavili Sergio Sette Camara a George Russell, který se čtyři kola před koncem ujal vedení a začal Brazilcovi ujíždět.

Tři kola před koncem ale začal další velký souboj. Tentokrát se bojovalo o třetí místo a účastníky této bitvy byli Nicholas Latifi a Nyck de Vries. Bitvu o stupně vítězů nakonec vyhrál Holanďan a poprvé v této se postavil na stupně vítězů.

Závod nakonec vyhrál George Russell a na druhém místě dojel Sergio Sette Camara, který si po závodě ještě zaběhal, protože mu během vítězného kolečka (na začátku třetího sektoru) zhasl vůz, a tudíž pádem nestíhal pódiový ceremoniál. Nakonec alespoň stihl dostat trofej a šampaňské. Trofej za druhé místo ale musel později odevzdat Nycku De Vriesovi. Brazilec byl totiž ze závodu diskvalifikován. Na třetí místo se tak posunul Nicholas Latifi.

Na čtvrtém místě dojel Lando Norris a první pětku uzavřel Arjun Maini. Bodovanou osmičku pak doplnili Santino Ferrucci, Roberto Merhi a Roberto Merhi. Jezdci týmu MP Motorsport přitom startovali z první řady.  Na desáté místě skočil po diskvalifikaci Sette Camary Louis Delétraz z českého týmu Charouz Racing System.

Další víkend se bude konat už za dva týdny a to ve Španělsku na okruhu Barcelona-Catalunya.

Konečné výsledky 2. závodu F2 v Ázerbájdžánu bez diskvalifikace Sergia Sette Camary:

Tags:

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *