LOADING

Type to search

F2 v Barceloně: Alex Albon získal druhou pole position v řadě

janczo 9 měsíci ago
Share

Sezóna F2 nabírá rychlý spád a už tento víkend odjede své závody na španělském okruhu Barcelona-Catalunya. Úvodní den třetího víkendu letošní sezóny suverénně ovládl Alex Albon, který byl nejrychlejší jak v tréninku, tak i v kvalifikaci a získal tak druhé pole position v řadě. V první řadě ho doplní jezdec Premy Nyck de Vries, který na Thajce ztratil čtvrt sekundy. Třetí místo obsadil Luca Ghiotto z Camposu.

Hned od začátku kvalifikace na to začali všichni tlačit a někteří jezdci se dokonce dostali přes limit. George Russell chyboval v první zatáčce a krátce na to chyboval také Sergio Sette Camara, který pak musel zajet do boxů a své první rychlé kolo nedokončil. Po úvodních pokusech byl na prozatímním pole postion Nicholas Latifi.

Po krátké přestávce jezdci vyjeli do svých dalších pokusů a už začalo jít o tuhého. Na první místo se na chvíli dostal Nyck de Vries, později ho ale překonal Alex Albon.

O největší drama této kvalifikace se postaral Santino Ferrucci, který havaroval v jedenácté zatáčce a kvalifikace musela být přerušena. Pro Američana to ale nebyl jediný incident v tento den. Poprvé se dostal do problémů už v tréninku, když ve čtvrté zatáčce dostal hodiny.

Když byl Američanův Trident odklizen mimo trať, opět se začalo jezdit. Do konce kvalifikace zbývalo sedmnáct minut a piloti se chystali na  své závěrečné pokusy.

Alex Albon vylepšil svůj čas a na druhé místo se zařadil jeho týmový kolega Nicholas Latifi. Thajec mohl ale ještě svůj čas zlepšit. V prvním sektoru byl absolutně nejrychlejší, pak se ale dostal do provozu, a nakonec zajel do boxů. Mezitím se na druhé místo vrátil Nyck de Vries a na třetí místo se zařadil Luca Ghiotto. Elitní pětku pak uzavřela dvojice jezdců z francouzského týmu ART Grand Prix George Russell a Jack Aitken. Nicholas Latifi se nakonec propadl „až“ na šesté místo. Zbytek první desítky pak tvoří Tadasuke Makino, Lando Norris, Ralph Boschung a Roberto Merhi.

Jezdci z českého týmu Charouz Racing System Antonio Fuoco a Louis Delétraz v této kvalifikaci obsadili jedenácté a dvanácté místo a na body to tedy nebudou mít daleko. Závod ale bude dlouhý a jak už to letos v F2 bývá, pořádné drama začne už v zaváděcím kole.

Závod začíná dnes v 16:40 a sledovat ho můžete na kanále Sport 2.

Konečné výsledky kvalifikace na hlavní závod F2 ve Španělsku:

Tags:

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *