LOADING

Type to search

Share

Poprvé v této sezóně začalo pořádné drama až po startu závodu. Všichni piloti totiž zvládli vyjet do zaváděcího kola, ovšem vyjet do samotného závodu se všem nepovedlo.

Nicholas Latifi se kvalifikoval na šestém místě, ovšem když zhasla červená světla, zhasl mu motor a propadl se tak na poslední místo. Start nevyšel ani jeho týmovému kolegovi Alexu Albonovi, který startoval z pole position. Thajec na startu trochu zaspal a pak ještě protočil zadní pneumatiky. Jezdec francouzského týmu DAMS se tak propadl na čtvrté místo. Špatný start měl také Jack Aitken, který ztratil dvě pozice.

Úvodní zatáčky se ani tentokrát neobešly bez kolizí. Maximilian Günther z týmu BWT Arden se po kontaktu s jedním ze soupeřů roztočil a uvízl ve štěrkové zóně. Na trati kvůli tomu byl vyhlášen virtuální safety car. Ještě předtím ale chyboval Nirei Fukuzumi, který se tak propadl na předposlední místo. Za ním se už nacházel pouze Nicholas Latifi, kterému na startu zhasl motor, jak už bylo zmíněno. Mezitím ze závodu odstoupil také Santino Ferrucci.

Poté co skončil virtuální safety car se opět začalo závodit, a to se líbilo Alexu Albonovi, který se posunul na třetí místo před Luca Ghiotta. Bojovalo se ale také o vedení v tomto závodě.

George Russell předjel Nycka de Vriese a stejně jako v Ázerbájdžánu Brit vedl závod. Krátce na to byl opět vyhlášen virtuální safety car. Tentokrát to bylo kvůli kolizi mezi Robertem Merhim a Ralphem Boschungem. Boschung skončil v bariéře a závod pro něj skončil. Roberto Merhi měl „pouze“ poškozené přední křídlo a musel tak zajet do boxů.

Řídit formuli není jednoduché a během jízdy musí jezdci hodně pít. S tím ale nesouhlasil George Russell, který doslova zahodil své pití. Pravým důvodem ale bylo to, že se mu pití uvolnilo a Brit tak nemohl zatáčet doleva.

Virtuální safety car skončil a na španělském okruhu Barcelona-Catalunya se opět začalo závodit. Stejně jako při předchozím restartu tak i tentokrát se Alex Albon posunul o jednu pozici výše. Tentokrát to bylo na úkor Nycka de Vriese, který se tedy propadl na třetí místo. Krátce na to byl závod opět neutralizován. Tentokrát havaroval Arjun Maini a někteří jezdci toho využili, aby si odbyli svoji povinnou zastávku v boxech.

Po opětovném restartování se závod zklidnil. Ve vedení byl stále George Russell. Druhý byl Alex Albon a stupně vítězů v tu chvíli uzavíral Nyck de Vries. Dlouho to ale neplatilo. Thajec se začal trápit s opotřebovanými pneumatikami a Nizozemec toho využil, aby se vrátil zpět na druhé místo. Thajec dále ztrácel a nakonec se propadl na čtvrté místo. O kolo později pak zajel do boxů. Ovšem tím, jak byl pomalý, ztratil během své zastávky v boxech další dvě pozice. Poté zajeli do boxů také George Russell a Nyck de Vries.

Závod měl celkem poklidný průběh tedy až do doby, než došlo ke mezi Seanem Galaelem a Louisem Delétrazem z českého týmu Charouz Racing System. Pro oba jezdce závod skončil a na trať byl opět povolán virtuální safety car.

Restart závodu vůbec nevyšel Latifimu, který se roztočil a propadl se na poslední místo. Závod už byl ale hodně dlouhý, a tak ho nakonec ukončil časový limit.

Závod nakonec vyhrál George Russell, poté co se ubránil útokům ze strany Nycka de Vriese a Landa Norrise. Na bramborovém místě skončil Luca Ghiotto z Camposu, pro který to byl domácí závod. Elitní pětku pak uzavřel Alex Albon, kterému dnešní závod vůbec nevyšel. Závod moc nevyšel také Jacku Aitkenovi, který obsadil šesté místo. Sedmý skončil Sergio Sette Camara. Do zítřejšího závodu z pole position odstartuje Arťom Markelov z týmu Russian Time. Zbytek bodované desítky pak tvoří Tadasuke Makino a Antonio Fuoco z českého týmu Charouz Racing System.

Závod nedokončili Sean Gelael, Louis Delétraz, Arjun Maini, Ralph Boschung, Maximilian Günther a Santino Ferrucci.

Louis Delétraz byl po závodě ještě penalizován ztrátou pěti míst na startu zítřejšího závodu za kolizi s Seanem Gelaelem. Švýcar tak odstartuje z posledního místa.

Konečné výsledky 1. závodu F2 v Barceloně:

Tags:

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *