LOADING

Type to search

Share

Poprvé v této sezóně všichni jezdci vyjeli do zaváděcího kola a zároveň také odstartovali do závodu. Samotný start se ale nepovedl Arťomu Markelovi, který se během prvního kola propadl z prvního místa na místo šesté. Do vedení závodu se tak dostal Jack Aitken. Alex Albon, kterému nevyšel včerejší závod, se posunul na místo třetí.

Úvodní kolo přineslo také několik nervy drásajících situací. Tou první byl odvážný útok ze strany Nycka de Vriese na Arťoma Markelova. Nizozemec se ale dostal mimo trať a propadl se na poslední místo. Druhá situace byla ale ještě zajímavější. Roberto Merhi dostal hodiny a klouzal se po trati. Kolem něj se nacházela spousta další jezdců, a tak je možná i zázrak, že nedošlo k žádné kolizi.

Po zajímavém úvodu byl závod neutralizován virtuálním safety carem. Nyck de Vries opět chyboval a uvízl ve štěrkové zóně.

Restart závodu vůbec nevyšel Sergiu Sette Camarovi, který se z druhého místa propadl na místo páté. O chvíli později se ze závodu vyřadili dva Japonci Tadasuke Makino a Nirei Fukuzumi. Na trať byl tentokrát povolán skutečný safety car, a tak se celé startovní pole opět sjelo k sobě.

Safety car zajel do boxů a ve Španělsku se opět začalo závodit, i když ne nadlouho. Sergia Sette Camaru postihly technické problémy a závod pro něj skončil. Na trať se tedy vrátil virtuální safety car.

Po restartu se závod zklidnil. Jezdci ale i nadále bojovali o pozice. Ralph Boschung to ale při jednom útoku přehnal, zablokoval levé přední kolo a zlikvidoval celou pneumatiku. Závod tedy pro něj skončil a opět došlo k neutralizaci závodu. Během fáze virtuálního safety caru ze závodu odstoupil také Boschungův týmový kolega Roberto Merhi. Na vinně byly technické problémy.

Závod nakonec vyhrál Jack Aitken. Na druhém místě skončil Alex Albon a tuto dvojici na stupních vítězů doplnil Lando Norris. Na bramborovém místě skončil George Russell z týmu ART Grand Prix. Elitní pětku pak uzavřel Luca Ghiotto. Na místě šestém pak dokončil Sean Gelael z Premy. Na body se dnes dostal také Antonio Fuoco z českého týmu Charouz Racing System. O poslední bodovanou příčku pak svedli velkou bitvu Nicholas Latifi a Arťom Markelov. Vytoužený bod nakonec získal první jmenovaný.

Závod nedokončili Roberto Merhi, Ralph Boschung, Sergio Sette Camara, Tadasuke Makino, Nirei Fukuzumi a Nyck de Vries.

Dalším podnikem bude za dva týdny Monako, kde vše začne o den dřív. Kvalifikace se pojede už ve čtvrtek a bude rozdělena na dvě části. Hlavní závod se pak pojede pátek v 11:30 a sprint je v plánu na sobotu večer.

Konečné výsledky 2. závodu F2 v Barceloně:

Tags:

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *