LOADING

Type to search

Share

Po krátké přestávce se kromě GP3, o kterém jsme již psali, vrací také F2, jejíž sezóna je zatím hodně zajímavá. Dá se tedy očekávat, že francouzské závody nebudou výjimkou.

Své první pole position v F2 včera vybojoval chráněnec Mercedesu George Russell z francouzského týmu ART Grand Prix. Na druhém místě skončil Alex Albon, který závodí za tým DAMS, který tu je také doma. V F2 se v tuto chvíli nenachází žádný domácí jezdec, a tak se musí domácí fanoušci spokojit alespoň s domácími týmy. S kvalifikací ale můžou být relativně spokojeni, protože první a druhé místo je dobrý začátek tohoto víkendu.

Na začátku kvalifikace všichni zajeli jedno rychlé kolo a pak zajeli do boxů. Nejrychlejší byl George Russell, který svým soupeřům nadělil půl vteřiny. Později se na něj dotáhl Alex Albon, ale jeho ztráta byla pořád velká (3 desetiny vteřiny). Thajec to ale nechtěl vzdát a do svého posledního rychlého kola dal úplně všechno. Bohužel pro něj se dostal do provozu a na Russella tak nakonec ztratil 166 tisícin vteřiny. Brit se tak mohl radovat ze svého prvního pole position v F2 a Thajec se protentokrát musel spokojit se druhým místem.

Třetí místo na startu závodu pak získal vítěz volného tréninku a leader šampionátu Lando Norris, který se po celou kvalifikaci pohyboval kolem desátého místa a až v posledním rychlém kole opět ukázal svoji rychlost. Svoji rychlost ukázal také Sergio Sette Camara, který se vrátil za volant svého monopostu po nehodě v kvalifikaci na závody v Monaku, při které si poranil ruku. Jeho tým pak po zbytek víkendu jezdil pouze s jedním vozem. Nyní Brazilec obsadil čtvrté místo.

První pětku uzavřel Luca Ghiotto před Jackem Aitkenem a Arťomem Markelovem. Aitken vypadal na začátku kvalifikace velmi živě a byl také velmi rychlý. Na konci už ale nedokázal dostatečně zrychlit a na svého týmového kolegu ztratil více než šest desetin vteřiny.

Na osmém místě skončil Nyck de Vries, který se musel potýkat s problémy se svým vozem. Když zajel své nejrychlejší kolo řekl svému týmu toto: „Toto je moje pole position, bylo to dobré kolo.“ De Vriesovo pole position ale v realitě stačilo pouze na osmé místo.

Skvělý výkon v kvalifikaci předvedl Louis Delétraz z českého týmu Charouz Racing System, který obsadil desáté místo. První desítku pak uzavřel Kanaďan Nicholas Latifi z DAMSu, který se minulý víkend svezl v F1, když u Force Indie pro první trénink na VC Kanady nahradil Sergia Péreze.

Velmi rychlý byl v kvalifikaci také Santino Ferrucci, kterého ale později postihly problémy s motorem. Američan kvůli tomu musel zajet do boxů, aby jeho tým tento problém vyřešil. Na Ferrucciho se usmálo štěstí a problém byl rychle pryč. Nakonec ještě stihl zajet jedno rychlé kol, kterému stačilo na třinácté místo. Problémy postihly také Ralpha Boschunga z týmu MP Motorsport, který ani do druhých pokusů nenastoupil. Švýcar tak obsadil poslední místo.

Konečné výsledky kvalifikace F2 na úvodní závod v Le Castellet:

Tags:

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *