LOADING

Type to search

Share

Po více než čtyřiadvaceti hodinové pauze se v úzkých ulicích Monte Carla odjel druhý závod F2, jehož start byl opět velmi zajímavý. Po zhasnutí červených světel totiž zhasli motory Nycku de Vriesovi a Tadasukemu Makinu, do kterého v důsledku toho zezadu vrazil Luca Ghiotto. Do problémů se ale dostali také Nicholas Latifi z DAMSu a Jack Aitken z ART Grand Prix, který měl problém s motorem a závod pro něj po úvodní kole skončil. V důsledku všech těchto problémů byl závod na chvíli neutralizován virtuálním safety carem. Mezitím ze závodu odstoupil také Tadasuke Makino, který měl poškozený vůz.

Obr. Luca Ghiotto vrazil do Tadasukeho Makina

Pokud patříte mezi fanoušky českého týmu Charouz Racing System, tak pro vás máme dobré zprávy. Po úvodním kole stále vedl Antonio Fuoco a na třetí místo se dostal Louis Delétraz.

Virtuální safety car nebyl na trati dlouho a také proto se už ve druhém kole opět začalo závodit, ovšem ne nadlouho.

Sean Gelael agresivně najel na obrubník, který ho katapultoval přímo do zdi a závod tak pro něj skončil. V důsledku toho se na trati objevil také skutečný safety car. Gelael dojel v úvodním závodě druhý a do tohoto závodu startoval ze sedmého místa. Po nehodě byl ale poměrně hodně otřesený.

Když safety car zajel do boxů, závod se dostal do klidné fáze, během které jsme viděli také velmi odvážný předjížděcí manévr v podání Arťoma Markelova na Arjuna Mainiho. Rus se tak dostal na čtvrté místo. Jeho spanilá jízda ale pokračovala útokem na Louise Delétraze z českého týmu Charouz Racing System. Na Švýcara se ale usmálo štěstí. George Russell chyboval na výjezdu od bazénu a havaroval. Závod tedy byl opět neutralizován virtuálním safety carem a Markelov si tak na chvíli musel dát oraz. Brzy se ale opět začalo závodit a švýcarsko-ruský duel pokračoval.

Obr. Chyba George Russella

Krátce po restartu musel ze závodu odstoupit také Ralph Boschung kvůli problémům se svým vozem. Mezitím ale pokračovala bitva o stupně vítězů mezi Louisem Delétrazem a Arťomem Markelovem. Nechybělo mnoho a závod pro Švýcara skončil. Rus totiž do něj v poslední zatáčce ťukl a jezdec českého týmu Charouz Racing System málem skončil ve zdi.

Pár kol před koncem závodu se na trať vrátil skutečný safety car, protože v desáté zatáčce došlo k velké kolizi mezi Royem Nissanym a Alexem Albonem. Pro oba závod skončil.

Obr. Velká kolize mezi Alexem Albonem a Royem Nissanym, která zapříčinila další výjezd safety caru

Když safety car zajel do boxů, zbývala do konce závodu dvě kola. Dlouho se ale nezávodilo, protože v předposlední zatáčce chybovali Nirei Fukuzumi a Santino Ferrucci. Pro oba závod skončil a tento sprint, tak byl dojet za safety carem.

vítězství se nakonec radoval Antonio Fuoco z českého týmu Charouz Racing System, který po závodě ještě dostal penalizaci +0.8 sekundy za špatnou jízdu pod virtuálním safety carem. Penalizaci se nevyhnul ani Lando Norris, který dojel do cíle závodu na druhém místě. Po závodě ale dostal penalizaci +1.1 sekundy také za špatnou jízdu pod virtuální safety carem a propadl se na třetí místo. Louis Delétraz si tak polepšil o jednu příčku a český tým tak získal svůj historicky první double v F2. Pro Delétraze to zároveň byly první stupně vítězů v F2.

Na čtvrtém místě skončil Arťom Markelov a první pětku uzavřel Arjun Maini. Jako šestý dokončil Maximilian Günther a na sedmém místě se po pětisekundové penalizaci za předjíždění pod safety carem ocitl Roberto Merhi z týmu MP Motorsport. Bodovanou osmičku pak uzavřel Nicholas Latifi z DAMSu.

Závod nedokončili: Nirei Fukuzumi, Santino Ferrucci, Roy Nissany, Alex Albon, Ralph Boschung, George Russell, Sean Gelael, Tadasuke Makino a Jack Aitken.

Konečné výsledky 2. závodu F2 v Monaku:

Tags:

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *