LOADING

Type to search

Share

Když spojíme úzké uličky Monte Carla a F2, vyjde nám zajímavý závod plný zvratů a safety carů. Dnešek pochopitelně nebyl výjimkou. Hned v úvodních metrech tohoto závodu došlo ke kolizi mezi Antoniem Fuocem a Lucou Ghiottem. Pro Itala ze španělského týmu Campos Racing závod skončil a Ital z českého týmu Charouz Racing System dostal za tuto kolizi penalizaci průjezdu do boxy. Na startovním roštu měl problémy také Santino Ferrucci, kterému po zhasnutí červených světel zhasl motor a na trať byl vyslán reálný safety car. Průběžné pořadí prvních třech jezdců se po startu nikterak nezměnilo a vedení tak byl Thajec Alex Albon.

Poté co safety car zajel do boxů se chvíli závodilo po celé délce okruhu až do doby, než v předposlední zatáčce chyboval George Russell a závod pro něj skončil. Mezitím si Antonio Fuoco odbyl svoji penalizaci průjezdu boxy a propadl se na dvanácté místo. Krátce na to začali jezdci zajíždět do boxů, aby si odbyli svůj povinný pit stop.

Závod se na chvíli dostal do klidné fáze. Tu ale ve třináctém kole ukončil Lando Norris, který kolidoval s jezdcem týmu MP Motorsport Ralphem Boschungem, pro kterého závod skončil. Brit za to dostal penalizaci průjezdu boxy. Pro Carlin to byla další dávka smůly, která se na něj začala lepit už ve včerejší kvalifikaci, kde oba jejich jezdci havarovali. Sergio Sette Camara si k tomu všemu ale ještě poranil ruku a do dnešního závod ani nenastoupil.

Během fáze za safety carem chtěli zajet do boxů první dva jezdci průběžného pořadí tohoto závodu Alex Albon a Nyck de Vries. Při nájezdu do boxů ale došlo mezi těmito jezdci ke kolizi a Alex Albon se roztočil. Thajec sice mohl v závodě pokračovat, ale jeho ztráta na patnáctého Tadasukeho Makina byla čtyřicetisekundová. Důležité je také říci, že Makino ztrácel na čtrnáctého Ferrucciho více než jedno kolo. Pro Thajce a Japonce byl tedy závod ztracen. Albon navíc za způsobení kolize klesne na startu zítřejšího závodu o pět míst.

Obr. Roztočený Alex Albon po kolizi s Nyckem de Vriesem při nájezdu do pit lane

Safety car zajel do boxů a v čele závodu byl Arťom Markelov. Na druhém místě kroužil Arjun Maini a stupně vítězů v tu chvíli uzavíral Jack Aitken, který vyhrál nedělní sprint ve španělské Barceloně.

O pár kol později musel ze závodu odstoupit Nizozemec Nyck de Vries, který měl nějaké problémy se svým vozem.

Další smůla se přilepila také na Santina Ferrucciho, který v boxové uličce překročil maximální povolenou rychlost a dostal za to pětisekundovou penalizaci.

Když už je řeč o smůle, tak další dávku si nandal také Alex Albon, který vzdal své počínání v tomto závodě, protože věděl, že už se nikam neposune. V té době ale ještě nevěděl, že dostane penalizaci ztráty pěti míst za kolizi s Nyckem de Vriesem. Kdyby v závodě pokračoval, mohl do zítřejšího závodu startovat jako předposlední, což je sice rozdíl pouze jedné pozice, ovšem v Monaku se jedna pozice bere za dvě.

Ve třicátém pátém kole zajel do boxů Arťom Markelov a o dvě kola později také Maximilian Günther, kterému se ale pit stop nepovedl a propadl se na jedenácté místo. Posledním jezdcem, který tak ještě nebyl v boxech byl Nicholas Latifi z DAMSu. Ve třicátém osmém kole se to ale změnilo. Kanaďan nakonec dokončil závod na devátém místě a připsal si tak na své konto další dva důležité body.

Ze zisku pětadvaceti bodů se dnes radoval Arťom Markelov, pro kterého to bylo druhé vítězství v této sezóně. To první získal ve druhém závodě v Bahrajnu na začátku dubna. Na druhém místě dojel Sean Galael z týmu Prema Powerteam. Tuto dvojici pak na stupních vítězů doplnil bývalý pilot F1 Španěl Roberto Merhi z nizozemského týmu MP Motorsport, pro kterého to zároveň byly první stupně vítězů v F2.

Skvělý výsledek dnes zaznamenal také Louis Delétraz z českého týmu Charouz Racing System, který dojel na čtvrtém místě a poprvé v této sezóně bodoval. Elitní pětku pak uzavřel Arjun Maini.

I přes penalizaci průjezdu boxy na šestém místě dojel Lando Norris z Carlinu a protože Alex Albon závod nedokončil, tak Brit opět navýšil svůj náskok v šampionátu jezdců. Thajec na něj nyní ztrácí sedmnáct bodů a tato ztráta se může po zítřejším závodě ještě zvětšit. Na sedmém místě pak dokončil Jack Aitken z týmu ART Grand Prix. Prvních sedm jezdců v cíli dnešního závodu tak bylo ze sedmi různých týmů a klidně to mohlo být i více nebýt Antonia Fuoca z českého týmu Charouz Racing System, který dokončil závod na osmém místě a do zítřejšího sprintu bude startovat z pole position. Zbytek bodované desítky pak tvoří Nicholas Latifi a Nirei Fukuzumi z týmu BWT Arden International.

Závod nedokončili: Alex Albon, Nyck de Vries, Ralph Boschung, George Russell a Luca Ghiotto.

Penalizace pro zítřejší závod: Alex Albon poklesne o pět míst za kolizi s Nyckem de Vries při nájezdu do boxů. Do sprintu tak bude startovat z posledního místa.

Samotný závod pak začíná v 17:20 středoevropského letního času a sledovat ho můžete na kanále Sport 2.

Konečné výsledky hlavního závodu F2 v Monaku:

Tags:

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *