LOADING

Type to search

F2 ve Spielbergu: George Russell opět na pole position

janczo 8 měsíci ago
Share

V Le Castellet získal svoji první pole position a hned týden poté získal další. George Russell v kvalifikaci rozdrtil své soupeře, což pro něj bylo nesmírně důležité, protože závody v Rakousku a Velké Británii budou odstartovány za safety carem po přetrvávajících problémech se spojkou. Chráněnec Mercedesu navíc kromě kvalifikace vyhrál také trénink.

V první řadě ho pak doplnil jeho krajan, chráněnec McLarenu a leader šampionátu Lando Norris, pro kterého to byla nejlepší kvalifikace od podniku v Baku, kde se jelo na začátku května.

Na pomyslných stupních vítězů by je doplnil Norrisův týmový kolega Sergio Sette Camara, který v hlavním závodě v Le Castellet obsadil druhé místo.

Čtvrté místo pak obsadil Russellův týmový kolega Jack Aitken, který v tréninku kolidoval s Royem Nissanym ze španělského týmu Campos Racing, který byl v kvalifikaci absolutně nejpomalejší. Mimochodem pro Aitkena to zatím byla nejlepší kvalifikace v této sezóně.

První pětku uzavřel Arjun Maini z Tridentu, jehož tým mu vyměnil motor, a nakonec z toho pro něj byla nejlepší kvalifikace této sezóny, stejně jako pro Aitkena.

Svoji nejlepší kvalifikaci odjel také Maximilian Günther, který obsadil šesté místo před Louisem Delétrazem z českého týmu Charouz Racing System.

Kvalifikace na závody v Rakousku se povedla Aitkenovi, Mainimu a Güntherovi. Komu se ale nepovedla, byl Alex Albon z DAMSu, který obsadil osmé místo před Nyckem de Vriesem z Premy.

Kvalifikace nevyšla ani ruskému týmu Russian Time, který obsadil desáté a osmnácté místo (Tadasuke Makino a Arťom Markelov).

V den kvalifikace slavil své dvacáté třetí narozeniny Kanaďan Nicholas Latifi, který tu vloni zazářil, když porazil ještě v té době budoucího pilota F1 Charlese Leclerca. Letos v kvalifikaci obsadil až devatenácté místo a v závodech to neměl vůbec jednoduché.

 

Konečné výsledky kvalifikace na hlavní závod F2 ve Spielbergu:

Tags:

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *