LOADING

Type to search

Share

Šampionát evropské F3 se minulý víkend vrátil do Německa, tentokrát navštívil legendární okruh zvaný Nürburgring.

 

1. závod

Pole position pro úvodní závod získal Rus Robert Shvartzman, ovšem hned první zatáčce mu první místo sebral jeho týmový kolega Mick Schumacher, který od této chvíle až do konce víkendu vyhrál všechny jízdy.

Hned v prvním kole na trať musel vyjet safety car, protože v první zatáčce došlo k hromadné nehodě, ve které ocitli Marino Sato, Jehan Daruvala, Alex Palou, Jüri Vips a Fabio Scherer. Poslední dva jmenovaný dokázali dojet do boxů, kdežto ti první tři zůstali stát poblíž tratě.

O chvíli později (konkrétně ve čtvrtém kole) ze závodu odstoupila jediná závodnice ve startovním poli Sophia Flörsch a o dvě kola později také Rakušan Ferdinand Habsburg.

Zbytek závodu se už obešel bez dalších kolizí a odstoupení. Jak už bylo zmíněno závod vyhrál Mick Schumacher, ovšem jeho náskok na Roberta Shvartzmana činil pouze 837 tisícin sekundy. Na třetím místě se ztrátou jedné vteřiny a 129 tisícin dojel leader šampionátu Brit Daniel Ticktum z Motoparku. Čtvrté místo pak obsadil Ticktumův krajan Enaam Ahmed.

První pětku uzavřel třetí jezdec Premy Ralf Aron. Hned za ním pak skončili jeho další týmoví kolegové Marcus Armstrong a Guanyu Zhou. Zbytek bodované desítky pak tvoří Ben Hingeley, Jonathan Aberdein a Keyvan Andres.

 

TOP 10 1. závodu evropské F3 na Nürburgringu:

2. závod

Kvalifikaci na druhý a třetí závod vyhrál Mick Schumacher, který oba závody vyhrál stylem start/cíl. Za ním se to ale pořádně mlelo. Enaam Ahmed ve druhém závodě nedobrzdil do první zatáčky a roztočil Jüriho Vipse, který měl v důsledku toho poškozený vůz a musel zajet do boxů na opravu, což ho beznadějně odsunulo na poslední místo, kde zůstal až do konce závodu. Enaam Ahmed musel po tomto incidentu ze závodu odstoupit.

Ve čtrnáctém kole Marino Sato kolidoval s Benem Hingeleyem a pro oba tak závod skončil. O chvíli později závodu odstoupil také Španěl Sebastian Fernandez z Motoparku.

Mick Schumacher vyhrál svůj pátý závod v letošní sezóně a opět tak stáhl svoji bodovou ztrátu na leadera šampionátu Daniela Ticktuma, který opět dokončil na třetím místě. Druhé místo opět obsadil Schumacherův týmový kolega Robert Shvartzman. Zbytek první pětky pak tvoří další jezdci Premy Marcus Armstrong a Ralf Aron.

Na body se dostal také Alex Palou, pro kterého první závod skončil hned v první zatáčce. Zbytek bodované desítky pak tvoří Jonathan Aberdein z Motoparku, Guanyu Zhou z Premy a dva jezdci Carlinu Sacha Fenestraz a Ferdinand Habsburg.

 

TOP 10 2. závodu evropské F3 na Nürburgringu:

 

 

3. závod

Do třetího závodu odstartoval z pole position opět Mick Schumacher, a i tentokrát vyhrál stylem start/cíl. Na druhém místě opět dojel Schumacherův týmový kolega Robert Shvartzman. Na stupních vítězů je ale tentokrát nedoplnil Daniel Ticktum, ale Alex Palou, jehož výsledky se rámci tohoto podniku neustále zlepšovaly. Leader šampionátu dokončil na místě čtvrtém.

První zatáčka se tentokrát obešla bez kolizí, a i počet odstoupení se výrazně zmenšil. Jediným, kdo musel z tohoto závodu odstoupit byl v jedenáctém kole Ameya Vaidyanathan z Carlinu.

Nejúspěšnějším jezdec Carlinu se v tomto závodě stal Sacha Fenestraz, který dokončil na sedmém místě za Marcus Armstrongem z Premy a Jürim Vipsem z Motoparku. Osmý skončil Ralf Aron, devátý Enaam Ahmed a bodovanou desítku uzavřel Guanyu Zhou.

 

TOP 10 3. závodu evropské F3 na Nürburgringu:

TOP 15 v šampionátu jezdců po podniku na německém Nürburgringu:

Průběžné výsledky šampionátu týmů po podniku na německém Nürburgringu:

TOP 15 v šampionátu nováčků po podniku na německém Nürburgringu:

Tags:

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *