LOADING

Type to search

Favority na druhé místo u Venturi jsou Mortara a Paffett

dusanczo 8 měsíci ago
Share

Týmovým kolegou Felipeho Massy u Venturi by se měl v páté sezoně Formule E stát jeden z dvojice Edoardo Mortara a Gary Paffett.

Již v květnu stáj Venturi oznámila, že její barvy bude od sezony 2018/2019 hájit vicemistr světa Formule 1 z roku 2008 Felipe Massa. Stále ovšem nebyla zodpovězena otázka, kdo za monacký tým nastoupí společně s Brazilcem.

Dle informací serveru E-racing 365.com existují na sedačku u Venturi dva kandidáti. Jsou jimi Edoardo Mortara a Gary Paffett. První jmenovaný závodil za stáj již v předchozí sezoně, která pro něj byla debutovým ročníkem ve Formuli E. Italsko-švýcarský závodník, který musel v sezoně 2017/2018 kvůli termínovým kolizím s DTM oželet podniky v Berlíně a New Yorku, obsadil v celkovém pořadí 13. příčku. Část týmu si údajně přeje Mortarovo setrvání z důvodu jeho rychlosti a zkušeností, které by mohly Massovi pomoci se ve Formuli E zabydlet.

Druhý kandidát na volné místo u Venturi Gary Paffett zase na tým udělal dobrý dojem během lednových nováčkovských testů v Marrakeši. Současný lídr průběžného pořadí letošní sezony DTM měl na tým zapůsobit svým přístupem a také ambicemi v seriálu závodit.

Pro rozhodování monackého týmu by mohl být klíčový již tento týden. Během něj se totiž na francouzském okruhu Ales konají testy vozu Gen2 a kromě Felipeho Massy by měli pro Venturi testovat také Mortara s Paffettem.

S monackou stájí se tak zřejmě bude muset rozloučit Maro Engel. Němce bychom ale mohli vidět ve Formuli E i v její páté sezoně, neboť se o něm hovoří v souvislosti se sedačkou u nového týmu HWA. Podle E-Racingu365.com patří mezi kandidáty na místo u příchozí stáje také Daniel Juncadella, Lucas Auer, Paul Di Resta, který již jednání s HWA potvrdil, ale i Gary Paffett s Edoardem Mortarou, jejimž nadějím na angažmá ve Formuli E by tak v případě neúspěchu u Venturi nemusel být konec.

Je také jasné, že pro Venturi nebude v příští sezoně závodit Tom Dillmann. Francouz, který v Berlíně a v New Yorku za absentujícího Mortaru zaskakoval, to sám potvrdil.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *