LOADING

Type to search

Felipe Massa bude v páté sezoně závodit pro Venturi

dusanczo 8 měsíci ago
Share

Felipe Massa se v sezoně 2018-2019 představí ve Formuli E. Brazilec bude jezdcem monacké stáje Venturi.

Na startovním roštu Formule E se objeví v páté sezoně další zvučné jméno. Bude jím brazilský závodník Felipe Massa. Bývalý pilot Formule 1, který v královně motorsportu absolvoval 272 velkých cen pro stáje Sauber, Ferrari a Williams a největší úspěch zaznamenal roku 2008, kdy se stal vicemistrem světa, bude závodit pro monackou stáj Venturi, která se s Brazilcem dohodla na tříleté smlouvě.

„Jsem šťastný, že se připojím k týmu Venturi ve Formuli E, která se v krátkém čase stala vynikajícím šampionátem. Po několik let jsem vyjadřoval svůj zájem o tuto inovativní, do budoucna hledící disciplínu. Líbí se mi formát mítinků, okruhy v centru měst a kontakt s fanoušky. Nemůžu se dočkat, až se na konci měsíce zúčastním testování(Massa otestuje vůz Venturi Gen2, pozn. red.),“ uvedl Felipe Massa se svému spojení s monackým týmem.

K příchodu Brazilce se vyjádřil rovněž prezident Venturi Gildo Pastor: „Je mi ctí, že můžu přivítat Felipeho do rodiny Venturi. Potřebovali jsme ho. Jeho zkušenosti, rychlost a otevřenost. Formule E je extrémně složitá z hlediska nastavení a řízení. Spolupráce mezi jezdcem a týmem inženýrů je zde klíčem k úspěchu a je zde ještě důležitější, než v jiných disciplínách. Jeho patnáctileté zkušenosti z Formule 1 nám jistě pomohou.“

Felipe Massa se naposledy v závodním voze objevil v březnu, když se zúčastnil úvodního podniku brazilského šampionátu Stock Car. Jednalo se o jeho první závod po odchodu z Formule 1. Na svém kontě má již také zkušenost s vozem Formule E, který si vyzkoušel v loňském roce, když testoval pro Jaguar.

 

 

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *