LOADING

Type to search

GT

Ferrari po pěti letech zpět v ADAC GT Masters

richard 1 rokem ago
Share

Vozy italské automobilky se vrací zpátky na startovní rošt šampionátu ADAC GT Masters. Stane se tak díky týmu HB Racing. Rakouská stáj nasazovala v seriálu uplynulé dvě sezony Lamborghini Huracán GT3, nicméně pro nadcházející rok sáhla ke změně a přechází k Ferrari 488 GT3.

„Po skončení letošního ročníku jsme se pustili do zevrubné analýzy našich dosavadních dvou let v ADAC GT Masters a především sezonu 2017 bychom mohli charakterizovat výčtem incidentů a technických problémů, které nebyly způsobeny našim týmem. Tím pádem jsme se rozhodli pro čerstvý start a oslovili novou automobilku. Ferrari nás vřele přivítalo a ihned začal vnikat zajímavý balíček,“ popsal na webu hb-racing.at týmový šéf Dietmar Hirsch.

S přechodem na novou techniku pomůže týmu z Neumarktu jakožto technický partner stáj Rinaldi Racing, která má s Ferrari 488 GT3 tři roky závodních zkušeností. Jezdecké složení hodlá HB Racing oznámit brzy a chystá minimálně jednu plně profesionální posádku. V ADAC GT Masters se Ferrari objevilo naposledy v sezoně 2012. Model 458 Italia GT3 tehdy vyrazil na trať v barvách německé stáje Farnbacher ESET Racing.

Rakouský tým zvažuje i nasazení druhého vozu, který by se zároveň účastnil i Blancpain GT Series Endurance Cupu.

Tags:

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *