Type to search

FIA Karting European Championship: Čepil v Kristianstadu nebodoval

dusanczo 2 týdny ago
Share

Českému závodníkovi Igoru Čepilovi se při třetím podniku FIA Karting European Championship v kategorii OK-Junior bodovat nepodařilo, když obsadil 62. místo.

Ve švédském Kristianstadu pokračovala o víkendu letošní sezona FIA Karting European Championship. Na Skandinávském poloostrově bylo na programu třetí letošní klání kategorií OK a OK-Junior. Ve druhé jmenované třídě měla mezi 91 účastníky opět zastoupení také Česká republika a to díky Igoru Čepilovi.

Podnik odstartoval v pátek trojicí volných tréninků. V nich český reprezentant obsadil ve svých jízdách 16., 20., respektive 23. místo.

Poté následoval kvalifikační volný trénink, který rozhodoval o podobě jednotlivých skupin pro kvalifikační rozjížďky. Při své jízdě skončil Čepil 20., přičemž celkově se umístil na 74. příčce.

V sobotu pak přišly na řadu bodované kvalifikační rozjížďky. Ty Igor zahájil 20. místem. V nadcházejících dvou jízdách ale ovšem umístění v první dvacítce zopakovat nedokázal, když skončil 27. a 24. V závěrečné rozjížďce dne se ovšem do TOP 20 znovu vrátil a skončil na 16. pozici.

Poslední sérii kvalifikačních rozjížděk, která se již uskutečnila v neděli, navíc zvládl Čepil ještě lépe a dojel na 15. místě. Na postup do finálové 34 to ale nestačilo. Celkově se totiž umístil na 62. místě a  žádné body si tak ze Švédska neodvezl.

Ve finálovém klání si pro vítězství dojel Jamie Day, kterého následovali druhý Marcus Amand se třetím Kajusem Siksnelisem.

Pro Armanda znamenalo 2. místo posun do čela šampionátu, kterému nyní vévodí s 68 body před druhým Thomasem Ten Brinkem (58 bodů) a třetím Tuukkou Taponenem (49 bodů). Vítěz z Kristianstadu Jamie Day figuruje se 45 body na 4. příčce. Igoru Čepilovi patří 26. pozice se ziskem 3 bodů, které vybojoval ve finále úvodního podniku ve francouzském Angerville.

Sezona evropského motokárrového šampionátu bude pokračovat za 2 týdny v italském Sarnu, kde se tentokrát představí kategorie KZ, KZ2 a Academy.

I zde ale budeme mít komu držet palce. Zatímco v kategorii KZ2 totiž figuruje mezi přihlášenými Daniel Netiagovskii, předběžná startovní listina třídy Academy obsahuje jména Jiřího Bečičky Jr. nebo Slovenky Barbory Bauerové.

Další klání kategorií OK a OK-Junior je pak naplánováno na 19.-21.7., kdy se bude závodit v Le Mans.