LOADING

Type to search

FIA Karting European Championship: Češi odjeli z Itálie s prázdnou

Share

Ani jednomu z českých závodníků se při podniku FIA Karting European Championship v italském Sarnu bodovat nepodařilo. Zatímco Daniel Netiagovskii obsadil ve třídě KZ2 celkové 59. místo, Jiří Bečička Jr. skončil v rámci kategorie Academy na 46. pozici.

Na okruhu v italském Sarnu se o víkendu uskutečnil další letošní podnik Evropského motokárového šampionátu FIA, kde čekalo druhé klání sezony 2019 kategorie KZ, KZ2 a Academy.

Na Apeninském poloostrově měla opět svá „želízka v ohni“ také Česká republika. Zatímco ve startovní listině třídy KZ2 se objevilo jméno Daniela Netiagovskiiho, v kategorii Academy pak soutěžil Jiří Bečička Jr.

Bodového úspěchu se ale tuzemští závodníci v Itálii bohužel nedočkali. Netiagovskii totiž v konečném pořadí KZ2 obsadil konečné 59. místo a vstupenka mezi finálovou 33 mu tak zůstala zapovězena.

Po kvalifikačních rozjížďkách pak skončilo účinkování v podniku také pro Bečičku, jenž se v Academy umístil mezi 47 startujícími jako předposlední 46.

Jedním z konkurentů Jiřího Bečičky Jr. byla mimo jiné i Barbora Bauerová, která reprezentovala slovenské barvy a byla o „žďibíček“ úspěšnější než český jezdec, když skončila na 45. příčce. I ona ale vyšla bodově naprázdno.

Co se vítězů týče, v KZ2 se radoval francouzský závodník Emilien Denner před svými krajany Paolem Besancenezem (2.) a Jeanem Nomblotem (3.).

V hodnocení Academy pak slavil Oleksandr Partyšev, kterého na stupně vítězů doprovodili druhý Kajus Siksnelis a třetí Paolo Ferrari.

foto: FIA Karting/KSP

Průběžnému pořadí KZ2 vládne Emil Skaras (44 bodů). Vítěz z Itálie Emilien Denner (35 bodů) drží 2. příčku a 3. pozice patří se stejným počtem bodů Paolu Besancenezovi.

V Academy vévodí šampionátu Robert De Haan (45 bodů). Nizozemce následují druhý Paolo Ferrari (39 bodů) a třetí Joshua Coertze (37 bodů).

Aktuální ročník FIA Karting European Championship bude pokračovat 21. července v Le Mans, kde se v akci objeví kategorie OK a OK-Junior.

Tags:

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..