LOADING

Type to search

FIA WEC: Bylo zveřejněno prvních patnáct týmů na letošní Le Mans

Share

Pouhých dvanáct dnů zbývá do odhalení kompletního seznamu přihlášených týmů na 84. ročník čtyřiadvacetihodinovky v Le Mans. Rovných patnáct stájí už nyní figuruje na přihlášce, obdržely totiž automatickou pozvánku.

Za výsledky v předešlé čtyřiadvacetihodinovce, v European Le Mans Series, v United Sportscar Championship a také v Asian Le Mans Series se mohou následující týmy těšit pozvánce již nyní: Porsche Team LMP, KCMG, Corvette Racing, SMP Racing, Greaves Motorsport, Formula Racing, BMW Team Marc VDS, TDS Racing, Team LNT, Michael Shank Racing, Scuderia Corsa, Race Performance, Clearwater Racing a DC Racing.

Je jasné, že některé týmy v Le Mans neuvidíme, alespoň ne v takovém složení, s jakým si pozvánku vyjely. Stáj MarcVDS ukončila svou činnost v automobilovém sportu, Team LNT závodí s prototypem LMP3, pro nějž není v Le Mans vypsána kategorie. Stejný případ se týka i TDS Racing, který v ELMS zvítězil s vozem kategorie GT3.

Podmínkou k účasti v závodě je, aby se týmy s vozem z předešlého roku zúčastnily jednoho ze tří letošních šampionátů: Asian Le Mans Series, European Le Mans Series a IMSA WeatherTech SportsCar Championship.

Nesoutěžní pozvánku Garáž 56 předalo ACO projektu Sausset Racing Team 41. Jedná se o upravený prototyp Morgan LMP2, určený pro kvadruplegika Frédérica Sausseta.

Kompletní startovní listina na 84. ročník závodu v Le Mans bude zveřejněna 5. února v Paříži.

Aleš Sirný
Foto: FIA WEC

Tags:

You Might also Like

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..