LOADING

Type to search

Filippi očekává pokračování u NIO

dusanczo 7 měsíci ago
Share

Italský závodník Luca Filippi předpokládá, že i v páté sezoně Formule E bude hájit barvy stáje NIO.

Sezona 2017/2018, která byla pro Lucu Filippiho ve Formuli E premiérovou, se Italovi příliš nevydařila. Zatímco jeho stájový kolega Oliver Turvey obsadil v celkovém hodnocení 10. příčku se ziskem 46 bodů, Filippi si na své konto připsal pouhý jeden bod. I přes nevydařenou čtvrtou sezonu ale Ital předpokládá, že i v nadcházející sezoně usedne do vozu stáje NIO.

„Nevím přesně, co všechno o tom mohu říci, ale můžu vám říci, že již mám podepsanou smlouvu, která byla podepsána v září minulého roku a i nadále platí. Takže očekávám, že budu ve Formuli E pokračovat. Jdu dopředu s vývojem vozu Gen2. Nedávno jsem ho řídil a budu ho řídit znovu. Takže dle mého názoru budu pokračovat. Tým do mě vložil hodně důvěry. Určitě jsem chtěl udělat víc a mám pocit, že to dokážu lépe. Nemám pocit, že jsem ukázal svůj skutečný potenciál,“ řekl Luca Filippi.

Italský závodník popsal svou debutovou sezonu ve Formuli E jako hroznou a přirovnal ji k horské dráze. „Hrozná je bohužel to slovo. Bylo to tak trochu jako horská dráha. Začalo to dobře, konkurenceschopně. Pak mě potkaly nějaké nešťastné momenty. Poté jsem občas trochu bojoval s kvalifikacemi a stala se z toho mentální záležitost. Určitě mám pocit, že jsem dosáhl méně, než jsem očekával. Je to trochu škoda,“ dále uvedl Filippi.

Zatímco Luca Filippi by dle svých vlastních slov měl u týmu setrvat, v případě druhého pilota stáje NIO Olivera Turveyho situace zas tak jasná není. O Brita totiž údajně mají zájem i jiné týmy.

 

 

 

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *