LOADING

Type to search

Tags:

Finální kalendář WEC pro 2018/19 potvrzuje přesun Fuji

deni 12 měsíci ago
Share

Kromě startovní listiny se na tiskové konferenci dostalo i na kalendář. Organizátoři šampionátu FIA WEC odhalili jeho oficiální podobu a také potvrdili, že šestihodinový vytrvalostní závod na japonském okruhu Fuji byl nakonec opravdu posunut na své původní datum.

Podle původních plánů se mělo jet pod horou Fuji již 14. října, jenže na toto datum připadalo také finále IMSA WeatherTech SportsCar Championship na okruhu Road Atlanta pod názvem Motul Petit Le Mans, kterého se účastní i celá řada jezdců a týmů z šampionátu WEC.

Jenže ihned po oznámení Fernanda Alonsa u Toyoty se začalo hovořit o možném návratu k původnímu datu. Nové datum 14. října totiž kolidovalo s Velkou cenou USA Formule 1 a Alonso by tak musel jeden závod vynechat.

Nakonec se tedy WEC, pod tlakem Toyoty, která okruh ve Fuji vlastní, odhodlalo ke kontroverznímu kroku a posunulo závod zpět z 21. na 14. října. To se ovšem setkalo s odporem z řad jezdců i fanoušků, kterým se nelíbí, že má Alonso takový vliv. Navíc to také představuje problém pro Petit Le Mans, kam už se stihla přihlásit řada jezdců i týmů.

Finální kalendář super sezóny 2018/19 FIA WEC
4. – 5. května — 6h ve Spa-Francorchamps, Belgie
16. – 17. června — 24h v Le Mans, Francie
18. – 19. srpna — 6h v Silverstone, Velká Británie
12. – 14. října – 6h ve Fuji, Japonsko
17. – 18. listopadu – 6h v Šanghaji, Čína
15. – 16. března – 1500 mil Sebringu, USA
3. – 4. května – 6h ve Spa-Francorchamps, Belgie
15. – 16. června – 24h v Le Mans, Francie

Tags:

1 Comments

  1. Josefus 11.2.2018

    Došlo k termínové kolizi..Část jezdců se již přihlásila na Petit Le Mans, A teď babo raď, co s tím…!

    Je škoda, že se FUJI překrývat s Petit Le Mans. Osobně by se mi líbilo přeřazení Petit Le Mans do WEC. Jsem totiž trochu rozpačitý z představy, jak motoristická veřejnost přijme dva po sobě těsně jdoucí „dvanáctihodinové“ závody v Sebringu.

    Odpovědět

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *