LOADING

Type to search

Formule E: Albon má u Nissanu do budoucna dveře otevřené

dusanczo 6 měsíci ago
Share

Šéf stáje Nissan e.dams Jean-Paul Driot uvedl, že v případě budoucího návratu jsou u jeho týmu pro Alexandera Albona dveře stále otevřené.

Týmovým kolegou Sébastiena Buemiho u stáje Nissan e.dams měl být v páté sezoně Formule E původně Alexander Albon. Thajský závodník ale ještě před začátkem nového ročníku elektrické série obdržel nabídku od stáje Formule 1 Toro Rosso, které jej po rozvázání smlouvy s Nissanem skutečně angažovalo a namísto Albona tak po Buemiho boku nakonec uvidíme Olivera Rowlanda. Šéf Nissanu e.dams Jean-Paul Driot, který prostřednictvím Twitteru vyjádřil Albonovi slovy „nemůžeme velkým talentům dovolit nenásledovat jejich sny“ podporu tvrdí, že má 22letý pilot do budoucna u Nissanu dveře stále otevřené.

„Byla to pouze normální situace. Nikdy nepíšu tweet, abych potěšil (ostatní) lidi. Vždy píšu tweet, když si to myslím. Věci jsou pak jasné. Znám-li jezdce způsobem, jakým je znám, jak hloupý bych byl, kdybych byl rozmrzelý nebo rozčílený, když máte kluka, o němž si myslím, že má hodně talentu, který si žádá jít do Formule 1? To bych nebyl já, kdybych jej zastavil a zničil jeho potenciální kariéru ve Formuli 1. Motorsport je na vysoké úrovni malým klubem a vždy potkáváte ty stejné lidi, rok co rok. Uvidíme, jak to půjde. Třeba by byl velice šťastný, kdyby se s námi jednoho dne do Formule E vrátil, proč ne?“

Francouz ale zároveň přiznal, že byl ze vzniklé situace kolem Alexandera Albona frustrovaný. Jeho frustrace pramenila z přístupu, který Thajec k problému zaujal.

„Byla to špatná situace, protože byl tady, nevěděl, co dělat a stejně jako my byl v rozpacích. Když je vám 22, máte rodinu, která na vás tlačí jako šílená, někdy vás být v jiné pozici, než ve které byste být chtěli. Co mě hodně rozčílilo bylo, že kdyby ve Valencii testoval, věci by se nezměnily. Dohodli bychom se na rozvázání jeho kontraktu a na jeho odchodu k Toro Rosso. Nic by se nezměnilo. Také proto jsem napsal ten tweet, protože bez některých lidí tlačících na jeho směr, věci by dopadly úplně stejně jako dopadly a to mnohem hladší cestou.“

Albon dosáhl v letošní sezoně s týmem DAMS na celkové třetí místo ve Formuli 2, přičemž o titul vicemistra přišel až v posledním závodě ve prospěch dalšího budoucího pilota Formule 1 Lando Norrise.Tags:

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *