LOADING

Type to search

Formule E by mohla zavítat do Birminghamu

dusanczo 9 měsíci ago
Share

Formule E by se mohla v příš.tí sezoně vrátit do Velké Británie. Součástí kalendáře sezony 2018-2019 by se totiž mohl stát závod v ulicích Birminghamu.

Formule E by se mohla v sezoně 2018-2019 vrátit po třech letech do Velké Británie. Poté, co úvodní dvě sezony šampionátu uzavíral dvojzávod konající se v hlavním městě Velké Británie Londýně, by mohl šampionát v nadcházející sezoně zavítat do Birminghamu.

Starosta regionu West Midlands Andy Street v rozhovoru pro Autosport potvrdil, že město vede o pořádání ePrix jednání: „Během loňského roku jsme jednali s organizátory Formule E o pořádání závodu v Birminghamu, který by mohl oživit Superprix. Nacházíme se nyní v pokročilé fázi jednání a zaměřujeme se na dvě věci. Ten první je, že budeme moci ukázat světu měnící se tvář centra Birminghamu, které dostalo v posledních letech nebývalé investice. Také něžně vzpomínám na původní Superprix. Fotografie a záběry z této akce se staly téměř součásti folklóru a připomínají nám, jak díky této události byla na naše město směřováná pozornost. Za druhé a to je možná ještě důležitější, chceme ukázat, že naše regiony zaujímají pozici světového lídra v automobilovém průmyslu nové generace. Tolik techniky, která je používána v závodech Formule E, pochází z West Midlands. Je naprosto smysluplné, že bychom měli takové akce požádat,“ uvedl Street.

Starosta West Midlands rovněž prozradil předpokládaný termín závodu: „Pokud se nám podaří uzavřít dohodu, závod by se měl konat příětí léto na podobné trati, kde se pořádala Superprix,“ řekl dále Street.

Birminghamská Superprix se konala v letech 1986-1990 a jejími hlavními součástmi byly závody britského šampionátu cestovních vozů BTCC a také závody Formule 3000.

Co se týče závodů Formule E v ulicích Londýna, jejich historicky nejúspěšnějším jezdcem je Nicolas Prost. Syn Alaina Prosta dokázal v sezoně 2015-2016 zvítězit v obou dvou závodech. Během premiérové sezony Formule E si londýnské triumfy rozebrali Sébastien Buemi spolu s domácím Samem Birdem.

 

 

 

 

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *