LOADING

Type to search

Formule E: Druhým pilotem Nissanu bude Rowland

dusanczo 7 měsíci ago
Share

Uvolněné místo po Alexanderu Albonovi u stáje Nissan e.dams zaujme Oliver Rowland. Britovo angažmá tým potvrdil během páteční prezentace v Tokiu.

Barvy stáje Nissan e.dams měli v páté sezoně Formule E původně hájit Sébastien Buemi společně s Alexanderem Albonem. Nad angažmá thajského závodníka se ale v říjnu začaly objevovat otazníky, když začal být spojován s angažmá ve Formuli 1 u týmu Toro Rosso a dokonce se nezúčastnil ani předsezonních testů ve Valencii. Tajenka ohledně Albonovy budoucnosti byla definitivně rozluštěna na začátku minulého týdne, kdy byl oficiálně potvrzen jeho konec u Nissanu a následně přestup do královny motorsportu k juniorce Red Bullu.

Na jméno nového týmového kolegy Sébastiena Buemiho jsme nemuseli čekat příliš dlouho. Japonská automobilka totiž neotálela a již v pátek na prezentaci stáje v Tokiu oznámila, že společně se Švýcarem utvoří v páté sezoně jezdeckou sestavu Oliver Rowland. Šampion 3,5litrové Formule Renault z roku 2015, který do vozu stáje Nissan e.dams usedl již v poslední den předsezonních testů, nebude ve Formuli E zcela novou tváří. 26letý Brit již totiž na svém kontě jeden start v ePrix má, když během druhé sezony nastoupil v barvách Mahindry do závodu v Punta Del Este.

„Šampionát Formule E zahrnuje některé z nejlepších jezdců světa a je čest být Nissanem e dams vybrán, abych je v páté sezoně reprezentoval. Moci spolupracovat společně se Sébastienem je rovněž neuvěřitelná příležitost. Těším se, až ve Formuli E vyzvu nejlepší z nejlepších,“ řekl Rowland.

Rowland ale nebyl v pátek jediným závodníkem, kterého stáj v Tokiu potvrdila. Kromě druhé závodní sedačky totiž došlo také k zaplnění pozic v testovacím týmu. Zatímco roli rezervního a zároveň testovacího jezdce bude vykonávat Mitsunori Takabošhi, úlohu pilota pro testování na simulátoru bude plnit Jann Mardenborough.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *