LOADING

Type to search

Formule E: Gary Paffett byl potvrzen u HWA

dusanczo 7 měsíci ago
Share

Gary Paffett byl v pondělí potvrzen jako pilot HWA pro pátou sezonu Formule E. Nově příchozí stáj kromě oznámení Britova angažmá také odhalila vůz.

Tajenka ohledně jezdecké sestavy nově přicházejícího týmu HWA v páté sezoně Formule E je z poloviny rozluštěna. Německý tým vstupující do elektrické série jako „předskokan“ Mercedesu, jenž se k šampionátu připojí jako tovární tým od šesté sezony, totiž v pondělí potvrdil očekávané angažmá Garyho Paffetta.

„Jsem opravdu nadšený, že budu v páté sezoně Formule E závodit pro HWA. Je to v podstatě poprvé po 15 letech, co změním sérii a vozy. Pro mě a pro tým to bude velká výzva. Mnoho z nich se stejně jako já přesouvá z DTM. Máme se co učit. Ze začátku to jistě nebude lehké, ale jsme připravení a všichni se na to těšíme,“ uvedl Paffett.

Brit, který v letošní sezoně svádí boj o titul šampiona DTM, byl původně spojován také se sedačkou ve Venturi. Monacká stáj, za kterou 38letý jezdec nastoupil v lednových nováčkovských testech v Marrakeši, se ovšem nakonec rozhodla pokračovat s Edoardem Mortarou. Prosincové úvodní klání páté sezony v Rijádu bude pro Paffetta prvím formulovým závodem od roku 2003, kdy absolvoval závod Formule 3000 v Imole.

Kromě oznámení Paffettova příchodu do Formule E odhalilo HWA RACELAB, což bude oficiální název stáje, také vůz. Pozici týmového šéfa bude zastávat Ulrich Fritz, který v současnosti šéfuje Mercedesu v DTM.

„Těšíme se na novou výzvu, která s Formulí E přichází. Během uplynulých týdnů a měsíců jsme velice tvrdě pracovali na položení pevných základů, na kterých můžeme vstoupit do této prudce konkurenční série. Při tom budeme značně těžit ze zkušenosti získané při spolupráci s Venturi, které jsme v poslední sezoně podporovali jako technický partner. Nyní jsme s naším týmem v dobré pozici závodit pod vlastní vlajkou. Přistupujeme k této výzvě se zdravým mixem sebedůvěry a jistoty. Sezona bude pro HWA RACELAB učebním rokem, jsem si ale jistý, že se v sérii velmi rychle etablujeme a budeme konkurenceschopní,“ řekl Fritz.

Jméno druhého pilota bude podle Fritzových slov teprve oznámeno. Před časem 41letý Němec vyjádřil očekávaní, že HWA potvrdí své jezdecké složení do předsezonních testů ve Valencii, které jsou na programu již příští týden. Podle informací serveru E-Racing365.con stále zůstává velkým favoritem na pozici Paffettova týmového kolegy současný jezdec McLarenu ve Formuli 1 Stoffel Vandoorne.

2 Comments

  1. Josefus 10.10.2018

    Do Formule E přejdou nakonec téměř všichni špičkoví piloti bývalé DDR.

    Odpovědět
    1. Josefus 10.10.2018

      Omlouvám se, chybička se vloudila, místo DDR jsem měl napsat DTM.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *