LOADING

Type to search

Formule E: Nasr oficiálně potvrzen u Dragonu

dusanczo 3 měsíci ago
Share

Felipe Nasr byl oficiálně potvrzen jako pilot stáje Dragon Racing, kde počínaje závodem v Mexico City nahradí Maximiliana Günthera.

Stáj Dragon Racing minulý týden oznámila, že počínaje závodem v Mexico City již nebudeme v jedné z jeho závodních sedaček vídat Maximiliana Günthera. Podle týmového prohlášení se totiž dohoda mezi německým závodníkem a americkou stájí vztahovala pouze na úvodní tři podniky sezony. Současně s tímto oznámením bylo uvedeno, že Dragon Racing jedná o příchodu Felipeho Nasra. Ve středu byl příchod bývalého pilota stáje Sauber ve Formuli 1 a zároveň úřadujícího šampiona WeatherTech SportsCar Championship oficiálně potvrzen.

„Jsem nadšený, že se pro ePrix Mexico City připojím k Dragonu. Série chvíli byla na mém radaru a cítím, že je to mimořádná příležitost. Od svého vzniku učinila Formule E velký pokrok a nyní ukazuje cestu do budoucna. Nejen tím, že tlačí na hranu technologii elektrických vozidel, ale také z toho pohledu, že jezdci a týmy závodí v náročném jednodenním formátu v centrech hlavních měst po celém světě. Se svým novým Gen2 vozem vypadá Dragon velmi silně a myslím si, že celý tým odvedl dobrou práci, když pochopili, jaké jsou klíče k výkonnosti a jak dostat ze svého vývojového balíku okamžitě to nejlepší. V této organizaci je mnoho talentovaných a neuvěřitelně tvrdě pracujících lidí. Také se těším na spolupráci s Pechitem (Lópezem). Ve své dosavadní kariéře získal spoustu zkušeností a dosáhl významných úspěchů. Dále jsem nadšený, že budu spolupracovat s někým, jako je Jay Penske, který chce v tomto sportu uspět v každém aspektu a přináší do týmu správnou energii,“ těší se na své působení ve Formuli E Nasr.

Na spolupráci s brazilským pilotem, který minulý měsíc vybojoval spolu s Pipem Deranim a Ericem Curranem druhou příčku v závodě 24 hodin Daytona, se těší také šéf stáje Jay Penske.

„Jsem potěšen, že můžu Felipeho přivítat v Dragonu. Felipe s sebou přináší neuvěřitelné renomé, bystrý závodní intelekt a touhu v tomto šampionátu uspět. Takový způsob uvažování perfektně zapadá do pokračujícího rozvoje Dragonu za účelem závodit na čele této náročné série. Věřím, že s Maxem, Josém a Felipem máme jednu z nejsilnějších sestav na startovním roštu. Těším se, až budeme společně s Felipem počínaje jeho debutovým víkendem v Mexico City pracovat na našich cílech,“ uvedl Američan.

Nahrazený Maximilian Günther, který bude v řadách stáje pokračovat i nadále v roli rezervního, testovacího a simulátorového jezdce, by si ovšem ve zbývající části sezony mohl přeci jen ještě jednou zazávodit a to během dubnového klání v Římě. V hlavním městě Itálie totiž bude Felipe Nasr s největší pravděpodobností chybět, neboť podnik termínově koliduje se závodem WeatherTech SportsCar Championship v Long Beach.

Tags:

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *