LOADING

Type to search

Formule E: NIO představilo vůz a potvrdilo Turveyho s Dillmannem

dusanczo 7 měsíci ago
Share

Stáj NIO v pondělí odhalila svůj nový vůz a také jezdeckou sestavu. Pro britský tým budou v páté sezoně závodit Oliver Turvey a Tom Dillmann, který nahradí Lucu Filippiho.

Potvrzení angažmá Garyho Paffetta u HWA nebylo jediným otazníkem, který byl ohledně startovní listiny Formule E pro sezonu 2018/2019 zodpovězen. O vyřešení další dvojice neznámých se totiž postaral večer tým NIO, který v londýnské Cooper Box Areně při prezentaci vozu NIO 004 zároveň oznámil také svoji jezdeckou sestavu. Podle očekávání bude i nadále s týmem pokračovat Oliver Turvey. Co se týče druhé závodní sedačky, která se uvolnila před týdnem po oznámení odchodu Lucy Filippiho, vyplnily se spekulace z posledních dnů. Itala totiž skutečně nahradí Tom Dillmann.

„Mám velkou radost, že se připojím k NIO. Absolvovali jsme nějaké dobré testovací dny, vyvíjeli náš nový vůz a budovali náš vztah. Užívám si s týmem zejména závodní a profesionální atmosféru a nemůžu se dočkat startu této nové a vzrušující éry ve Formuli E s NIO,“ těší se na novou sezonu Dillmann, pro kterého půjde u NIO o jeho první stálé angažmá. Franocuz již má na svém kontě 10 ePrix, které absolvoval ve třetí a čtvrté sezoně v barvách Venturi.

Pro Francouzova týmového kolegu Olivera Turveyho, o němž se rovněž hovořilo v souvislosti se sedačkou u Nissanu, půjde v barvách jeho stávající stáje již o pátou sezonu. Jeho spolupráce s týmem začala již během posledního podniku sezony 2014/2015 v Londýně, kdy stáj ještě závodila pod názvem NEXTEV Team China Racing. Podle Brita se současný vůz Gen2 zdá být fantastický a jedná se podle něj z hlediska efektivnosti a výkonnosti o krok dopředu.

„Mám velkou radost, že budu pokračovat s NIO. Rád bych poděkoval Gerrymu (Hughesovi, týmovému šéfovi) a každému v NIO za jejich pokračující podporu. Během předchozích tří sezon jsme jako tým společně vyspěli, zlepšovali se každou sezonu a jsem hrdý, že jsme byli společně schopni získat v minulé sezoně v Mexico City první pódium,“ uvedl Turvey.

Brit zároveň potvrdil, že je plně zotaven ze svého zranění, které utrpěl během finálového podniku loňské sezony v New Yorku a také se těší na nový vůz Gen2, jenž podle něj vypadá fantasticky a jedná se o jasný krok kupředu.

„Jsem plně zotaven z mého zranění ruky z posledního závodu v New Yorku. Přestože to omezilo počet testování, které jsem mohl v létě absolvovat. Navzdory tomu, že jsem nebyl schopen v srpnu jezdit, trávil jsem čas prací s inženýry, abych podpořil testování nového vozu Gen2. Z důvodu mého rychlého zotavení, díky zkušenostem lékařů a fyzioterapeutů, které mi pomohly, jsem byl zpět za volantem během zářijových testů. Nový vůz Gen2 se zdá být fantastický a co se týče výkonnosti a efektivnosti, jde o jasný krok dopředu.“

Šéf stáje Gerry Hughes je šťastný, že může přivítat ve svém týmu Toma Dillmanna a zároveň se domnívá, že Francouz utvoří společně s Oliverem Turveym hrůzu nahánějící jezdeckou sestavu.

„Jsem velice šťastný, že můžu přivítat Toma na palubě týmu NIO pro start této nové éry elektrického formulového závodění. Sledovali jsme Toma nějaký čas a od jeho zapojení se do letních testů byl celý tým ohromen jeho energií, pracovní morálkou a svým odhodláním uspět v tomto vysoce konkurenčním šampionátu. Tom a Oliver si vytvořili zdravý pracovní vztah, jdou do páté sezony oba jako tým a já cítím, že máme hrůzu nahánějící jezdeckou dvojici, se kterou budeme bojovat v ulicích světových měst,“ řekl šéf stáje.

Na týmové prezentaci došlo také kromě k prezentaci nového vozu a odhalení jezdecké sestavy také k potvrzení nového partnerství s technologickou společností Acronis.

Zítra, ve středu 10. října, bude odhalena další jezdecká sestava. Své jezdecké duo pro pátý ročník Formule E totiž oznámí Dragon Racing. V barvách amerického týmu by měl i nadále pokračovat José María López. Po Argentincově boku by pak měl závodit Maximilian Günther, který pravděpodobně nahradí Jeromeho D´Ambrosia. Po tomto potvrzení budou ve startovní listině páté sezony Formule E zbývat již jen tři volná místa. Jedno neobsazené místo bude k dispozici u HWA a své jezdce stále nepotvrdila také Mahindra.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *