LOADING

Type to search

Formule E: Nissan rozvázal spolupráci s Albonem, ten míří do F1

dusanczo 7 měsíci ago
Share

Stáj Nissan e.dams podle očekávání rozvázala ještě před začátkem sezony 2018/2019 kontrakt s Alexanderem Albonem, kterého budeme v nadcházející sezoně vídat jako jezdce Toro Rosso ve Formuli 1. Novým týmovým kolegou Sébastiena Buemio by se měl stát Oliver Rowland.

Alexander Albon měl původně v ročníku 2018/2019 absolvovat svoji debutovou sezonu ve Formuli E, v níž měl thajský závodník společně se Sébastienem Buemim reprezentovat barvy stáje Nissan e.dams. Během minulého měsíce ovšem Albonova situace nabrala zcela jiný směr, když se o 22letém jezdci začalo hovořit jako o horkém kandidátovi na sedačku u stáje Toro Rosso ve Formuli 1. Thajec se poté neobjevil ani ve valencijských předsezonních testech a začalo se šuškat, že jeho angažmá v elektrické sérii skončí ještě dříve, než pořádně začne.

A výše zmíněné teorie se nakonec potvrdily. Nissan totiž v pondělí vydal prohlášení, ve kterém oznámil, že se japonská automobilka s jezdcem dohodli na ukončení spolupráce. O pár hodin později se pak proměnily v realitu také spekulace o Albonově angažmá u Toro Rosso, když stáj z Faenzy angažovala třetího muže letošní sezony Formule 2 na místo týmového kolegy Daniila Kvyata. Nissan ve svém prohlášení také uvedl datum představení Albonova náhradníka. Na jméno druhého jezdce Nissanu nebudou muset fanoušci čekat příliš dlouho, neboť bude odhaleno již v pátek 30. listopadu během prezentace stáje v Tokyu.

„Nissan e.dams a Albon se dohodli na rozchodu a na Albonově vyvázání z kontraktu, aby se mohl v motorsportu chopit nové příležitosti. Detaily o tom kdo bude závodit jako týmový kolega Sébastiena Buemiho, budou odhaleny tento pátek 30. listopadu v Tokyu při představení Nissanu e.dams před pátou sezonou. Nissan děkuje Albonovi za jeho dosavadní úsilí a přeje mu to nejlepší v jeho budoucí námaze,“ stojí v prohlášení japonského týmu.

Podle informací serveru Motorsport.com je největším favoritem na druhou sedačku u Nissanu Oliver Rowland, který Albona zastoupil již v závěrečném dni předsezonních testů. Brit by nebyl ve Formuli E nováčkem, neboť si jeden start v ePrix připsal již roku 2015 v uruguayském Punta Del Este s Mahindrou.

Rowland ovšem není jediným, kdo je s místem po boku Sébastiens Buemiho spojován. V této souvislosti se totiž hovořilo také o dvojnásobném šampionovi Formule 1 Fernandu Alonsovi. Španělovi, který v neděli absolvoval v královně motorsportu svoji derniéru, měli Japonci dokonce předložit nabídku finančně srovnatelnou s podmínkami ve F1. Alonsův případný vstup do elektrického šampionátu se však jeví reálněji až v šesté sezoně.

1 Comments

  1. Josefus 29.11.2018

    Z výše uvedeného plyne, že angažmá ve Formuli 1 má stále ještě vyšší hodnotu než ve Formuli E. Alespoň prozatím…

    Odpovědět

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *