LOADING

Type to search

Formule E: Porsche absolvovalo první test, Mercedes představil koncept zbarvení

Share

Mercedes a Porsche, kteří se počínaje sezonou 2019/2020 připojí k Formuli E, pokročily tento týden v přípravách na vstup do šampionátu. Zatímco „stříbrné šípy“ odhalily koncept svého zbarvení, vůz Porsche se poprvé ukázal na trati.

Startovní pole Formule E se v její šesté sezoně rozroste o dva nové výrobce. K elektrickému šampionátu se totiž připojí dvojice německých značek Porsche a Mercedes, který v sérii prostřednictvím HWA nepřímo účinkuje již v aktuálním ročníku.

V pondělí odtajnily „stříbrné šípy“ další z detailů svého projektu, když představily černo-modrý koncept designu svého vozu.

Nezahálelo ovšem ani Porsche. Další stuttgartská automobilka totiž v úterý na své testovací trati ve Weissachu absolvovala premiérovou testovací jízdu, jejíž průběh byl podle prohlášení automobilky bezproblémový.

Pro Neela Janiho, který je doposud jediným potvrzeným jezdcem automobilky pro šestou sezonu a jenž při testu usedl za volant, byla příležitost otestovat nový vůz jako první velkou ctí. Švýcar zároveň uvedl, že celkově na něj vůz zapůsobil dobrým dojmem.

„Jsem velice hrdý, že jsem mohl být během první jízdy našeho vozu Formule E za volantem. Skutečnost, že mi bylo dovoleno během této premiéry jet, je pro mě nejen velkou ctí, ale je to také velice vzrušující,“ říká vítěz závodu 24 hodin Le Mans z roku 2016.

„Přicházíme s něčím novým. Je to pro mě fantastický pocit. Každý to v týmu cítí. Tento projekt nyní opravdu začíná nabírat na obrátkách. Během premiéry jsme nešli na limit, ale pohonná jednotka a vůz celkově zanechali dobrý první dojem. Nemůžu se dočkat, až budeme zase testovat.“

Viceprezident Porsche Motorsportu Fritz Enzinger považuje premiérovou testovací jízdu za důležitý krok. Uvědomuje si ale, že značka má před sebou ještě spoustu práce.

„Nově vyvinutá pohonná jednotka Porsche pro Formuli E dokončila křest ohněm. Byl to důležitý den pro každého, kdo je v projektu zapojen. Mnohokrát děkuji každému, kdo v posledních měsících vložil do stavby pohonné jednotky a vozu své srdce a duši a učinil tuto úspěšnou první testovací jízdu možnou,“ uvedl Enzinger.

„Na cestě za naší tovární účastí ve Formuli E máme stále spoustu práce, důležitý počáteční krok byl ale učiněn. Nyní se budeme plně soustředit na to, abychom se seznámili s konkrtétními výzvami Formule E.“

Šestá sezona Formule E by měla stejně jako aktuální ročník odstartovat v prosinci podnikem v Rijádu. V hlavním městě Saudské Arábie by se ovšem mohla na konci letošního roku uskutečnit hned dvojice klání a to navíc pod umělým osvětlením.


Tags:

You Might also Like

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..