LOADING

Type to search

Formule E: Sims se omluvil Mortarovi za kolizi v Santiagu

dusanczo 3 měsíci ago
Share

Alexander Sims zpětně uznal vinu za kolizi s Edoardem Mortarou v ePrix Santiaga a Švýcarovi se omluvil.

Alexander Sims sice proťal cílovou pásku ePrix Santiaga na třetím místě. Ze svého premiérového pódiového umístění ve Formuli E se ale Brit nakonec neradoval, neboť byl po závodě za zavinění kolize s Edoardem Mortarou potrestán časovou penalizací a odsunut tak na sedmé místo. K incidentu, po kterém skončil pilot Venturi v hodinách, došlo mezi oběma jezdci v 9. zatáčce.

Zpočátku Sims trval na své nevině a tvrdil, že se vozu švýcarského závodníka ani nedotkl. Proti Britově potrestání se BMW dokonce rozhodlo podat odvolání, se kterým ovšem neuspělo. Po zpětném zhlédnutí kolize ovšem Sims uznal vinu za kolizi a Mortarovi se v Mexico City omluvil.

„Viděl jsem ho v hotelu na snídani. V podstatě jsem mu řekl pouze promiň, stejně jako po závodě. Necítil jsem žádný kontakt. Ale poté, co jsem to doma párkrát zhlédnul zpětně, došel jsem k závěru, že tam pravděpodobně byl velice lehký kontakt, který jej roztočil. Beru to. Chci mít čistý vzduch a posunout se. Byl velice přátelský,“ uvedl pilot stáje BMW i Andretti Motorsport.

Když byl Mortara dotázán na Simsovu omluvu, uvedl, že se nejednalo o žádný velký problém a myslí si, že jej kolize v konečném účtování nakonec ani příliš nestála.

„Nakonec jsme i přesto dojeli vepředu, nemám pocit, že by mě to stálo moc. Myslím, že by bylo obtížné dokončit výše, než kde jsme dokončili. Co se tohoto týče, tak žádné zvláštní pocity. Rozhodně to pro nás byl pozitivní víkend. Řekněme, že od kvalifikace a také volných tréninků jsme byli konkurenceschopnější. Měli jsme méně potíží a to je něco, co přineslo do týmu motivaci a trochu optimismu, takže je to skvělé,“ zhodnotil víkend v Santiagu Mortara, který svým čtvrtým místem vybojoval pro Venturi první body ročníku 2018/2019.

Tags:

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *