LOADING

Type to search

Formule E v Hong Kongu: Bird penalizován, vítězem je Mortara

dusanczo 2 měsíci ago
Share

Sam Bird obdržel po skončení ePrix Hong Kongu penalizaci pěti sekund za kolizi s André Lottererem, která jej odsunula z první příčky na šestou. Novým vítězem závodu je Edoardo Mortara.

Jako první projel pod šachovnicovou vlajkou ePrix Hong Kongu Sam Bird, který si tak jako první připsal druhé vítězství v sezoně. Britský závodník se ovšem dostal do čela v předposledním kole po defektu pneumatiky do té doby vedoucího Andrého Lotterera, který Němec utrpěl krátce po kontaktu při souboji právě s Birdem.

Tento incident byl dlouho po skončení závodu zkoumán sportovními komisaři. Ti ale nakonec pilota Virginu přeci jen shledali za incident vinným a „obdařili“ jej penalizací pěti sekund, která Birda ve výsledkové listině srazila z prvního místa až na šesté.

Vítězem hongkongské ePrix se tudíž nakonec stává Edoardo Mortara, který tak získává premiérové vítězství nejen pro sebe, ale i pro Venturi. Švýcarův posun na první pozici také znamená, že i v pátém závodě sezony se raduje z vítězství pátý různý jezdec. Bude-li se ve stejném trendu pokračovat i za 2 týdny v San-je, dočkáme se vyrovnání rekordu z premiérového ročníku.

Na druhé místo se ve výsledcích ePrix Hong Kongu posouvá Lucas Di Grassi a na třetí Birdův týmový kolega Robin Frijns, který zaznamenal druhý pódiový výsledek v sezoně. Z trestu britského závodníka vytěžili také Daniel Abt, jenž se posunul na čtvrtou příčku, a také Felipe Massa. Brazilec povyskočil na pátou pozici.

kompletní výsledky závodu

Co se však týče průběžného pořadí šampionátu, zde si Bird udržel vedení i nadále. Situace je však nyní mnohem dramatičtější a britský závodník (54 bodů) má nyní na čele pouze jednobodový náskok na druhého Jeromeho D´Ambrosia a jen dvoubodovou výhodu vůči třetímu Lucasi Di Grassimu. Stejně bodů jako Brazilec má nyní navíc také čtvrtý Mortara. Blízko jsou rovněž pátý Antonio Felix Da Costa (47 bodů) s šestým Robinem Frijnsem (43 bodů).

Vedení si Virgin udržel také v týmovém hodnocení (97 bodů). Na druhém místě se ovšem nyní nachází Audi (86 bodů) a Mahindra spadla na třetí příčku (83 bodů).

kompletní průběžné pořadí

Nové výsledky jsou však zatím provizorní a stewardi o nich ještě budou diskutovat.Tags:

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *