LOADING

Type to search

Formule E v Marrakeši: Pole position vybojoval i s poškozeným vozem Bird

dusanczo 5 měsíci ago
Share

Do druhého závodu páté sezony Formule E odstartuje z pole position pilot stáje Envision Virgin Racing Sam Bird, který dokázal zaznamenat nejrychlejší čas i navzdory poškozenému vozu. Společně s Britem odstartuje z první řady úřadující šampion Jean-Eric Vergne a třetí místo bude na startovním roštu po penalizaci Antonia Felixe Da Costy patřit Sébastienu Buemimu.

S kvalifikací na druhý závod páté sezony Formule E se dokázal nejlépe vypořádat Sam Bird. Pilot stáje Envision Virgin Racing si totiž zajistil pro ePrix Marrakeše start z prvního místa, když v superpole zaznamenal čas v hodnotě 1:17,489. Britovi se podařilo nejrychlejšího času dosáhnout i přesto, že rozhodující část kvalifikační bitvy musel absolvovat s poškozeným difuzorem. Tyto potíže si Bird přivodil v závěru třetí části kvalifikace při incidentu v boxech. Ten zapříčinil pilot stáje NIO Tom Dillmann, který narazil do zádě vozu Birdova týmového kolegy Robina Frijnse, čímž spustil řetězovou rekaci a Nizozemec posléze „šťoucnnul“ také do vozu druhého pilota britské stáje. Na pole position se Bird postaví poprvé července 2017, kdy odstartoval z vedoucí příčky do druhého newyorkského závodu.

Společně se Samem Birdem bude na startu druhého letošního klání stát v první řadě také úřadující šampion Jean-Eric Vergne. Jezdec týmu Techeetah zajel v superpole čas 1:17,535 a k zisku pole position mu chybělo pouhých 46 tisícín sekundy.

Na třetím místě skončil v superpole s časem 1:17,626 vítěz úvodního podniku sezony Antonio Felix Da Costa. Pilot hájící barvy BMW i Andretti Motorsport ovšem ze třetí příčky do závodu neodstartuje. Portugalec byl totiž po skončení kvalifikace penalizován ztátou tří pozic, neboť během svých neměřených kol v první části kvalifikace překročil výkonnostní limit 200 kW a v Marrakeši tak odstartuje až ze šesté příčky. Na třetí místo po Da Costově penalizaci posouvá Sébastien Buemi, který v superpole původně skončil s časem 1:17,738 jako čtvrtý.

Ze čtvrté příčky vyrazí do závodu Da Costův týmový kolega Alexander Sims (1:18,400), který se po nevýrazném účinkování při svém debutu v Rijádu dokázal ve svém druhé kvalifikaci ve Formuli E probojovat do superpole. Z penalizace lídra šampionátu dále vytěží také pilot Jaguaru Mitch Evans. Novozélanďan, který po chybě v sedmé zatáčce skončil v superpole s časem 1:29,379 na šesté příčce, se pro start závodu posune na páté místo.

Spokojen může být se svou kvalifikační premiérou ve Formuli E Pascal Wehrlein. Němec, který musel pro úvodní podnik sezony kvůli trvajícímu kontraktu s Mercedesem přenechat kokpit u Mahindry Felixi Rosenqvistovi, se do ePrix Marrakeše kvalifikoval jako sedmý. Kromě šampiona DTM z roku 2015 se v první desítce umístili také osmý Robin Frijns, devátý Nelson Piquet Jr. a také druhý pilot indického týmu Jeorme D´Ambrosio.

Nepříliš úspěšně skončil podnik v Saudské Arábii pro stáj Audi Sport Abt Schäeffler. Nevýrazně se zatím „čtyři spojené kruhy“ prezentují také v Marrakeši, když se ani jeden z pilotů stáje nedokázal kvalifikovat v nejlepší desítce. Zatímco Lucas Di Grassi obsadil 11. místo, jeho týmový kolega Daniel Abt odstartuje až jako 16.

Problémy sužovaly v kvalifikaci stáj HWA. Stoffela Vandoorna postihla během rychlého kola během poslední části kvalifikace ztráta výkonu a do závodu tak Belgičan vyrazí z posledního 22. místa. Podobné obtíže komplikovaly v kvalifikaci život také Garymu Paffettovi. Loňskému šampionovi DTM se zadařilo něco více než svému týmovému kolegovi a pro start závodu si zajistil 19. příčku.

Kvalifikace se nevydařila ani druhému jezdci stáje Techeetah Andrému Lottererovi, který se nedokázal umístit lépe než na 20. příčce.

kompletní výsledky kvalifikace


Tags:

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *