LOADING

Type to search

Formule E v Mexico City: Pole position bere Wehrlein, Massa třetí

dusanczo 3 měsíci ago
Share

V kvalifikaci na ePrix Mexico City si pole position zajistil Pascal Wehrlein. Spolu s pilotem stáje Mahindra se do první řady kvalifikoval také Lucas Di Grassi. Zazářit se podařilo i Felipemu Massovi, který obsadil třetí příčku. Problémy potkaly vedoucího muže šampionátu Sama Birda, jemuž se kvůli technickým problémům nepodařilo zajet žádný čas a odstartuje tak jako poslední.

Po Antoniu Felixi Da Costovi, Samu Birdovi a Sébastienu Buemim se v Mexico City zapsal na seznam kvalifikačních vítězů ročníku 2018/2019 také Pascal Wehrlein. Pilot stáje Mahindra totiž zaznamenal v Super Pole čas v hodnotě 0:59,347 a zajistil si tak v Mexiku start z pole position. Pro německého nováčka, který si v předchozí ePrix Santiaga dojel pro své premiérové pódium ve Formuli E, půjde v šampionátu o první start z čelní příčky.

Společně s bývalým šampionem DTM vyrazí do závodu z první řady Lucas Di Grassi. Šampion sezony 2016/2017 totiž skončil s časem 0:59,653 na druhé příčce, přičemž za vítězem Wehrleinem zaostal o 306 tisícin sekundy.

Před startem mexického podniku uvedla šéfka stáje Venturi Susie Wolff, že i navzdory nevydařenému začátku sezony nemá o svého jezdce Felipeho Massu strach a věří, že Brazilec najde správnou cestu. A zdá se, že v Mexico City se u vicemistra světa Formule 1 z roku 2008 karta skutečně obrací. Po druhém místě ve druhém volném tréninku totiž Massa zazářil i v kvalifikaci, v níž se s časem 0:59,695 umístil na třetí příčce a vybojoval tak svůj dosavadní nejlepší kvalifikační výsledek ve Formuli E.

Spolu s Felipem Massou bude ve druhé řadě stát pilot stáje Nissan e.dams Oliver Rowland, jehož čas v Super Pole měl hodnotu 0:59,808. Mezi nejlepší šestici se dokonce Rowland dokázal kvalifikovat z prvního místa, když byl v kvalifikačních skupinách nejrychlejší. Pátou pozici obsadil vítěz z Rijádu Antonio Felix Da Costa (0:59.819) a nejpomalejším jezdcem byl v Super Pole druhý pilot Nissanu Sébastien Buemi (0:59,949). Šampion druhé sezony tak vyrazí do závodu z šestého místa.

Sedmou příčku obsadil v kvalifikaci Alexander Sims, osmou úřadující šampion Jean-Eric Vergne, devátou Edoardo Mortara a v nejlepší desítce se umístil také pilot stáje NIO Oliver Turvey.

Pro nového pilota stáje Dragon Racing Felipeho Nasra skončil jeho kvalifikační debut v sérii na 14. místě. Bývalý pilot Formule 1, který během víkendu mimo jiné potvrdil svůj záměr vynechat dubnovou ePrix Říma kvůli termínové kolizi se závodem WeatherTech SportsCar Championship v Long Beach, dokázal hned na první pokus pokořit svého týmového parťáka José Maríu Lópeze. Trojnásobný šampion WTCC odstartuje do závodu z 15. příčky.

Nevydařenou kvalifikaci mají za sebou lídři týmového hodnocení, stáj Virgin Racing. Vedoucí muž šampionátu Sam Bird totiž kvůli problémům s hnací hřídelí musel odstavit svůj vůz ještě před absolvováním měřeného kola a závod v Mexico City tak pro něj začne až z posledního 22. místa. O moc lépe si nevedl ani Britův stájový kolega Robin Frijns. Nizozemec totiž zaznamenal pouze 17. čas a navíc existuje riziko, že se na startovním roštu propadne ještě hlouběji. Frijns je totiž vyšetřován sportovními komisaři za možné zbrzdění Jeromeho D´Ambrosia v první kvalifikační skupině.

Ani D´Ambrosio nemohl být po kvalifikaci spokojen, když se umístil na 19. příčce. Boj o startovní pozice se nevydařil ani Danielu Abtovi, který odstartuje až z předposlední 21. příčky.

Závod začíná ve 23:00 SEČ.

kompletní výsledky kvalifikace

Tags:

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *