LOADING

Type to search

Tags: ,

Formule E: V Rijádu by se mohl uskutečnit první noční závod

dusanczo 5 měsíci ago
Share

Úvodní podnik šestého ročníku Formule E by se mohl v Rijádu uskutečnit jakožto první noční závod v historii šampionátu. Klání by rovněž mohlo mít formu dvojzávodu.

Loni v prosinci hostil Rijád historicky první závod nové éry Formule E. Na konci letošního roku by se hlavní město Saudské Arábie mohlo postarat o další významný milník v historii elektrického šampionátu. Server e-racing365 totiž přinesl informaci, že by se úvodní klání ročníku 2019/2020 mohlo konat pod umělým osvětlením a stát se tak prvním nočním podnikem série.

Podle e-racingu365 se rovněž pracuje na plánu uspořádat druhou ePrix Rijádu jako dvojzávod. Podnik by se ovšem neodehrál v sobotu a v neděli, jak je v případě dvojitých klání Formule E zvykem, ale první závod by byl na programu již v pátek. V Saudské Arábii totiž tvoří víkend právě pátek se sobotou a neděle již představuje první den pracovního týdne. Nejpravděpodobnějším termínem pro konání úvodního klání šestého ročníku je pak 6. a 7. prosinec. Během tohoto data by se totiž série vyhnula termínové kolizi s Velkou cenu Abu Dhabí Formule 1, která je na programu o týden dříve, a také s podnikem WEC v Bahrajnu, kde se bude závodit zase během nadcházejícího víkendu.

Možnost konání historicky prvního nočního podniku Formule E již měla být během tohoto měsíce diskutována na zasedání sportovní pracovní skupiny a většině stájí se měla tato představa zamlouvat. Pořádání nočního klání se jeví jako atraktivní rovněž pro partnery série.

V pozitivním duchu se ohledně tohoto nápadu vyjádřil například šéf Jaguaru James Barclay, podle kterého by se jednalo o dobrý nový příběh, který by nabídl kompletně odlišnou podívanou.

„Koncept nočního závodu v kalendáři Formule E je atraktivní možností. Doufejme, že promotéři budou moci spolupracovat s Formule E na poskytnutí obnovitelné energie pro světelnou infrastrukturu. Pro náš sport by to byl pozitivní příběh a kompletně odlišná podívaná,“ uvedl Brit.

V dobrém světle byla varianta přijata také v řadách jezdců. Jako dobrý nápad hodnotí noční závod také pilot BMW i Andretti Motorsport Alexander Sims.

„Podoba závodu a pocit z něj by byly opravdu mimořádné a rozhodně je to skvělý nápad. Když přemýšlíme o noční závodě ve stylu F1 jako Singapur nebo Abu Dhabí, kde je trať osvětlená, přemýšlíme o podívané pro televizní diváky, fanoušky atd. Z jezdeckého pohledu to pravděpodobně mnoho neznamená, na rozdíl od skutečných výzev jako Sebring nebo 24 hodin Spa, kde s výjimkou toho, co je ve vašich světlech, zpravidla nevidíte. Co se týče závodění, jsou to pro mě ty nejlepší zkušenosti. Musíte se více spoléhat na instinkt a reflexy, protože fungujete v malém zorném úhlu. Miluji to,“ řekl Sims, jemuž se před třemi lety podařilo ovládnout „čtyřiadvacetihodinovku“ ve Spa-Francorchamps.

Z nočního závodu by měl radost rovněž Daniel Abt ze stáje Audi Sport Abt Schaeffler.

„Bylo by to velkolepé. Závodit v noci a potom přímo jít na velký koncert je to, co bychom měli dělat,“ říká s trochou nadsázky Němec.


Tags:

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *